İmamoğlu: Sandalyemin kırık olması önemli değil, asıl kendisinin koltuğu sallanıyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İmamoğlu: Sandalyemin kırık olması önemli değil, asıl kendisinin koltuğu sallanıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki akşam Kandilli’de Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü'nün yemek davetine katıldı. İmamoğlu başkanlığı dönemine ilişkin, 'Sayın Cumhurbaşkanı memnun olmalı, sadece birkaç ay içinde 3.5 milyar TL tasarruf ettik, merkezi hükümetin sırtından yük alıyoruz... Türkiye gördü ki, bu güzel ülke bir avuç insanın iradesi ile yönetilemez. İstanbul’da bunu başardık. Benim sandalyemin sallanması önemli değil, asıl kendisinin koltuğu sallanıyor!..' ifadelerini kullandı.

Takip Et

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU: KISA SÜREDE 3,5 MİLYAR TL TASARRFU ETTİK...

Önceki akşam Kandilli’de merhum Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü'nün ev sahipliğinde verilen yemek davetine katılan Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar geldi..  Sevinç İnönü tarafından Kandilli’de düzenlenen ve 120 kişinin katıldığı yemek organizasyonuyla ilgili  Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek’e konuşan İmamoğlu, Bodrum’da çekilen fotoğrafına ve seyahatlerine ilişkin eleştirilere de değindi.

‘İSTANBUL’UN TÜM ENVANTERİNİ HALKA GÖSTERECEĞİZ’
İmamoğlu, söz konusu eleştirileri şu ifadelerle yanıtladı:

“Benim çok güvendiğim bir ekibim var. Çalışma prensiplerimi insanlar biliyor. Mesai mevhumum yoktur. Çocuklarımı görmek hakkım. Çocuklarını görmeyenlerde hata arasınlar. İnsanlar beni sanki 31 Mart’tan beri çalışıyormuşum gibi görüyor. İstanbul’un Gayrimenkul envanteri, mali envanter, araç ve personel envanteri yok. İstanbul’un tüm envanterini halka göstereceğiz.”

İLGİLİ HABER

’75 GÜNLÜK TEDBİRLE 3.5 MİLYAR LİRA TASARRUF ETTİK’
İmamoğlu, Yenikapı’da sergilenen araçlara yönelik eleştiriler karşısında ise şunları söyledi:

“İsraf gözler önüne serilmiş, insanların içini yakmıştır. İnsanlar israfı böyle anlamıştır. 50 milyon liralık yıllık tasarrufu beğenmeyenlere söylüyorum. Bu tasarrufla bir yıl içinde İstanbul’un çocuklarına vereceğimiz sütün bedelini çıkarmış olduk. Başka bir örnek, sadece tek bir kıyafet ihalesinde aynı iş elbisesi, aynı kalite, daha fazla sayıda ve geçen yılın yarısı fiyat ortaya çıktı. Başka ihalelerle de ayrıca 50 milyon liradan fazla tasarruf ettik. Hem tasarruf edip israfı bitireceğiz, hem yapanları soruşturacağız. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Kaçak güreşmiyoruz. Yaptığımızı anlatıyoruz. Bu ekonomik krizde, bizim israfı engelleyerek, tasarruf ederek İstanbul bütçesine eklediğimiz her kuruştan, ilk Sayın Cumhurbaşkanı memnun olmalı. 10.5 milyar TL’lik bütçe açığı 75 günlük tedbirle 7 milyara indi. 3,5 milyar TL tasarruf ettik. Bunları açıklayacağız. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Bırakın bunları’ demek yerine bize destek olmalı, eşlik etmeli, ‘Hep beraber hesap soralım’ demeli. Merkezi hükümetin sırtından yük alıyoruz. Bu, Türkiye’de başka bir dönemi başlatıyor.”

‘ASIL KENDİSİNİN KOLTUĞU SALLANIYOR’
Yemekte ayrıca, Eski Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu da konuşmasında “Size zeytin dalı getirecektim, taşıması zor olduğu için zeytinyağı getirdim” ifadelerini kullandı. Papandreu’nun bu ifadelerinin ardından söz alan İmamoğlu ise, “Biliyorsunuz değil mi, seçim kampanyası sırasında bana Yunan dediler! Ne sakıncası varmış Yunan olmanın, onu da hiç anlamadık zaten.” dedi. Başkan İmamoğlu “Türkiye gördü ki, bu güzel ülke bir avuç insanın iradesi ile yönetilemez. İstanbul’da bunu başardık. Benim sandalyemin sallanması önemli değil, asıl kendisinin koltuğu sallanıyor!” dedi.

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin