Ekrem İmamoğlu'dan kırık sandalye açıklaması: Araştırılmalı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Ekrem İmamoğlu'dan kırık sandalye açıklaması: Araştırılmalı

Son dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Sarayı ziyareti sırasında kendisi için ayrılan sandalyenin kırılması sonucu yere düştüğü ortaya çıkmıştı.. Herhangi bir sağlık sorununun yaşanmadığı olaya ilişkin İmamoğlu dikkat çeken bir açıklamada bulundu. İmamoğlu, Sandalye niye kırıktı? Onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Oturduğumuz yerler belliydi... dedi.

Takip Et

SON DAKİKA... İMAMOĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kısa süre önce İBB’ye devredilen Esenler Otogarı’nda incelemelerde bulundu. İmamoğlu daha sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Bugün bir ara tespit yapmak istedim Otogar’da. Önce otopark kısmını İSPARK olarak teslim aldık. Akabinde otobüs giriş çıkışlarını da denetim altına aldık. Bütün kiracıların muhatabı artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. Dolayısıyla İBB mal sahibidir. Başkası değildir. Bu bir lütuf değil, 16 milyon insanın hakkını teslim almaktır. Geçmişe dönük de usulsüz işlem varsa onlarla ilgili arkadaşlarım da takipçisi olacaktır. Biz otogarın, yeni bir otogara taşınmasını önemsiyoruz. Yeni otogarın nerede olması gerektiği konusunda ortak karar alacağız. Buranın sorunlarının çözümü için tarih vermek isitiyorum. Ekim sonu burayı tekrar ziyarete geleceğim.

İLGİLİ HABER

KIRIK SANDALYE AÇIKLAMASI

İmamoğlu, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan büyükşehir belediye başkanları ile düzenlenen toplantıda oturduğu koltuğun kırık olmasıyla ilgili de konuşan İmamoğlu, “Oturduğumuz koltuk durup, dururken kırıldı. Sayın Cumhurbaşkanı israf yaptın dedi. Ben de bu israf değil, sandalye kırık dedim. Olsun ikinci sandalyeye daha sağlam oturuyoruz dedim. Bu tabi öyle bir magazin durum oluştu. Sandalye niye kırıktı? Onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Oturduğumuz yerler belliydi.” dedi.

“KEŞKE O ARKADAŞLARIMIZ DA ORADA OLABİLSEYDİ”
Toplantının verimli geçtiğini dile getiren İmamoğlu, görevden alınan belediye başkanlarını hatırlatarak, “Ancak demokrasi açısından bazı sorunlar yaşanıyor. Keşke o arkadaşlarımız da orada olabilseydi. Biz anlaşacağız. Kavga etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin