Berat Albayrak, Varlık Fonu'ndan da istifa etti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Berat Albayrak, Varlık Fonu'ndan da istifa etti

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak’ın Varlık Fonu’ndaki görevinden de ‘affını istediği’ bildirildi.

Takip Et

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak’ın, Varlık Fonu’ndaki görevinden de ‘affını istediği’ belirtildi.

Bugün İstanbul'da bulunan Vahdettin Köşkü'nde saat 17.00'da Varlık Fonu Yönetim Kurulu toplantısı var. Toplantıya Berat Albayrak'ın katılıp katılmayacağı merakla bekleniyordu.

Odatv’nin haberine göre, AKP Genel Merkezi kaynakları, Kaynaklar Albayrak'In toplantıya katılmayacağını, Berat Albayrak'ın bu görevden de sağlık sorunları ve ailesine zaman ayırmak istemesi nedeniyle "affını istediğini" söyledi.

Berat Albayrak, Varlık Fonu'ndan da istifa etti
Berat Albayrak, Varlık Fonu'ndan da istifa etti

Eski CHP Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş da aynı yönde bilgiler paylaştı.

Yarkadaş, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Edindiğim bilgiye göre, Albayrak bu görevden de 'affını istedi.' Albayrak, bugün Vahdettin Köşkü'nde yapılacak olan VF toplantısına da katılmayacak” dedi.

ÖZGEÇMİŞİ DEĞİŞTİRİLMİŞTİ

Albayrak, Bakanlık görevinden istifa etmesine karşın Varlık Fonu’ndaki yönetim kurulu başkanvekilliği görevini sürdürüyordu.

Varlık Fonu’nun yönetim kurulu üyelerini tanıttığı sayfasına Albayrak’ın özgeçmişi istifa sonrasında yeniden düzenlenmişti.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin