Suriyeden acı haber: 6 askerimiz şehit oldu 7 asker yaralı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Suriyeden acı haber: 6 askerimiz şehit oldu 7 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’ndan yapılan yazılı açıklamada İdlib’de 6 askerin şehit olduğu biri ağır 7 askerin ise yaralandığı belirtildi. Açıklamada, bölgedeki çatışmaların önlenmesi için göreve gönderilen Mehmetçiklerimizin rejim güçleri tarafından top atışlarıyla vurulduğu belirtildi.

Takip Et

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib'de Suriye Ordusu tarafından yapılan yoğun topçu atışı neticesinde 4 Türk askerin şehit olduğunu, biri ağır 9 askerin de yaralandığını bildirdi. MSB, öğleden sorna yaptığı ikinci açıklamada ise şehit sayısının 6 ya yükseldiğini bildirdi.

İşte MSB'nin yaptığı o açıklama;

İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1’i ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir.

Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin