Mansur Yavaş’tan bir örnek kampanya daha: Bir iftar da benden


yayincilar/sozcu-gazetesi/sozcu-gazetesix60.jpg Kaynak: Sözcü Gazetesi
Mansur Yavaş’tan bir örnek kampanya daha: Bir iftar da benden

Yavaş Ankara'nın kalbini kazanmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, 'Büyük ailem' dediği Ankara'daki ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını donatmak için “Bir iftar da benden” adıyla yeni bir kampanya başlattı. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar www.iftarver.com adresine girerek 15 TL ücret karşılığında ihtiyaç sahibi her bir vatandaş için iftar menüsü satın alabilecek. Yavaş özellikle corona virüs salgını günlerinde başlattığı yardımlarla da Türkiye'nin dikkatini çekerek örnek oluyor.

Takip Et

Göreve geldiği günden beri birbirinden farklı sosyal projeleriyle başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye'nin takdirini kazana ABB Başkanı Mansur Yavaş, birlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olan “sofrayı paylaşma” kültürünü yeniden canlandıracak bir kampanyaya imza attı.

Ramazan ayının başlaması nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden “Bir iftar da benden” adıyla kampanya başlatan Başkan Yavaş, vatandaşların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere “www.iftarver.com” adresi üzerinden 15 TL ödeyerek iftar menüsü satın alabileceğini söyledi.

Mansur Yavaş’tan bir örnek kampanya daha: Bir iftar da benden
Foto: SözcüMansur Yavaş Ramaza ayı için Ankara’da yeni bir kampanya başlattı

YAVAŞ’TAN “BÜYÜK AİLEM” DEDİĞİ ANKARA'YA BİRLİK ÇAĞRISI

Sözcü'de yer alan haberin detaylarına göre; Corona virüsü salgını nedeniyle hem sokağa çıkamayan hem de ortak iftar sofralarında bu yıl buluşamayan vatandaşları düşünen Başkan Yavaş, iftar sofralarını özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların ayağına götürecek kampanyayı sosyal medya hesapları üzerinden duyurarak, birlik ve dayanışma çağrısı yaptı.

Başkan Yavaş çağrısında şu ifadeleri kullandı:

* Kardeşliğin ve dayanışmanın ayı Ramazan'ın birlik olmaya ihtiyacımız olduğu bu günlerde büyük ailem Ankara'ya ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.


* 6 milyon tek yürek oluyor, iftar sofrasında buluşuyor. www.iftarver.com ile evinde yemek yapacak kimsesi olmayan ve evinden çıkmaması gereken 65 yaş üstü vatandaşlara, kronik hastalara, engellilere ve dar gelirli ailelere yardımcı olabilirsiniz.

* ‘www.iftarver.com' adresinden ABB BELPA A.Ş.'den 15 TL ödeyerek ihtiyaç sahibi bir vatandaşımız için iftar menüsü satın alabilirsiniz.

Ramazan ayı mesajında, “Mübarek Ramazan ayının bereketini birlikte paylaşıyor, iftarda ekmeğimizi bölüşüyoruz. Beraber olacağımız nice iftar sofralarında görüşmek dileğiyle” ifadelerine yer veren Başkan Yavaş, huzurun ve bereketin artması temennisinde de bulundu.

Mansur Yavaş’tan bir örnek kampanya daha: Bir iftar da benden
Mansur Yavaş’tan bir örnek kampanya daha: Bir iftar da benden


İnternet üzerinden kampanyaya katılanlar 15 TL bağışla bir ihtiyaç sahibine yemek gönderebiliyor. Foto: Sözcü

BÜYÜKŞEHİR'DEN İFTARA VE SAHURA SICAK YEMEK

Faaliyetleri durdurulan dar gelirli kağıt toplayıcısı aileler başta olmak üzere sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş ve üstü dar gelirli ve yemek yapacak kimsesi bulunmayan vatandaşlar ile kazancı kaybolmuş, geçim sıkıntısı çeken ailelere sıcak yemek dağıtımı yapan BELPA Mutfağı, Ramazan ayında da hem iftar hem de sahur için sıcak yemek paketleri hazırlayacak.

“Bir iftar da benden” kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar, www.iftarver.com adresi üzerinden 15 TL'ye dilediği kadar iftar paketi satın alabilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak sıcak yemeklerin teslim edildiği bilgisi de kampanyaya katılan vatandaşlara iletilecek.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

Youtube Kanalımızı Takip Edin