Maçoğlu'ndan Tunceli açıklaması: Valilik Oluru Bekliyoruz


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Maçoğlu'ndan Tunceli açıklaması: Valilik Oluru Bekliyoruz

Son dakika.. Belediye tabelasında yer alan 'Tunceli' isminin 'Dersim' olarak değiştirilmesine yönelik belediye meclisi kararına Türkiye genelinden çığ gibi tepki yağıyor.. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu konuyla ilgili, "Valilik oluru olmazsa karar uygulanmaz. Valilik kararına göre hareket edeceğiz" dedi.

Takip Et

Tunceli Belediye Başkanı TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye binasındaki tabelaya ‘Tunceli’ yerine ‘Dersim’ yazılmasına ilişkin alınan kararla ilgili gelen tepkiler üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

"KARAR VALİLİĞE GÖNDERİLDİ"

Maçoğlu, Tunceli Belediyesi’nde asılı tabelanın altında daha önce ‘Dersim Belediyesi’ ibaresi de olduğunu hatırlatarak, belediye meclisi kararının valilik onayıyla uygulamaya konulabileceğini söyledi. Maçoğlu tepki çeken  karar ilişkin yetkinin il makamında olduğunu belirterek, "Hepimiz çok iyi biliyoruz ki yerel yönetimlerde belediye meclislerinin aldığı kararların tamamı il makamına yani valilik makamına gidiyor. Valilik onayından sonra hareket ediliyor yani valilik kararının olur ya da olmaz kararından sonra alınan kararlar için harekete geçiliyor. Valilik onaylamazsa zaten karar uygulanamaz. dedi

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin