Kılıçdaroğlu'ndan KPSS açıklaması: Birkaç ay sonra kökten çözeceğiz


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Kılıçdaroğlu'ndan KPSS açıklaması: Birkaç ay sonra kökten çözeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS'de şaibe iddiaları üzerine açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz" dedi.

Takip Et

ÖSYM tarafından 31 Temmuz Pazar günü iki oturum olarak gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) çıkan sorular tartışma yarattı.

Sabah saatlerinde yapılan genel kültür-genel yetenek oturumunda tarih, coğrafya ve anayasa alanlarında adaylara yöneltilen soruların birçoğunun, Yediiklim Yayınları'nın deneme sınavlarında ve ders videolarında sorulan sorular olduğu iddia edildi.

İPTAL EDİLMESİ TALEP EDİLDİ
Sınavın ardından binlerce kişi, KPSS 2022 sınavındaki 30’un üzerindeki sorunun deneme kitapçıklarındaki sorular ile birebir aynı olduğunu öne sürerek sınavın iptal edilmesini talep etti.

"KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ"
KPSS'de şaibe iddiarının ardından sosyal medya hesabından açıklama yayımlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "KPSS ile ilgili yorum yapmıyorum çünkü sınavın şaibesi bir yana, mülakatlar zaten şaibeli, haliyle sonuçlar kesin şaibeli. Bakanlığa da bunun için gitmiştim. Sarayın kendi şaibesini çözme şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı
03.08.2022

ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin