ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı'na göre, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı. 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS sınavı yapılmış ve bazı sosyal medya kullanıcıları bir yayınevi(Yediiklim Yayınevi)nin deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar aynı olduğunu ileri sürmüştü

Takip Et

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararla ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı.

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının ardından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları bir yayınevi(Yediiklim Yayınevi)nin deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar aynı olduğunu ileri sürdü.

Sosyal medyada büyük tepki çeken bu olayın ardından sınava girenler YÖK ve ÖSYM Başkanı'nın istifaya davet etti. Bazı sosyal medya hesapları ise soruların hocaya ait olduğunu ve telif haklarını aldıktan sonra soruları çözdüklerini kaydetti.

Gün boyu tartışılan bu gelişme sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkat çeken bir adım attı ve ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ü görevden aldı.

Görevden alma kararında "Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'inci maddesi gereğinde görevden alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı
ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin