İstifalar sürüyor: AKP'de 3 ilçe başkanı daha gitti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İstifalar sürüyor: AKP'de 3 ilçe başkanı daha gitti

Son dakika.. AKP'de erime devam ediyor.. Günübirlik gelen istifa haberlerine 3 ilçe başkanı daha eklendi.. Son İstifa haberleri Van'dan geldi. AKP Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviç ile Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık başkanlık görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Takip Et

Son dakika: AKP'de istifalar devam ediyor.. Van Edremit, Tuşba ve İpekyolu İlçe Başkanları, görevlerinden istifa etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AKP Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviç ile Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık, bugün itibariyle başkanlık görevlerinden istifa ettiklerini belirterek, bir sonraki seçimde başkan adayı olmayacaklarını açıkladılar.

İstifalar sürüyor: AKP'de 3 ilçe başkanı daha gitti
Savaş Nurullah Kıylık

AKP Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık şunları söyledi;

 "2018 yılı şubat ayında genel merkezimizin takdirleri ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı görevine getirildim. İki yıldır bu kutsal görevi layıkıyla, adaletle ve üstün gayretlerle yerine getirdim. Partimizin 7. Olağan Kongre süreci için genel merkezimizle yaptığımız istişarelerde yeni döneme yönelik ilçe başkanlığı görevi için aday olmayı düşünmediğimi beyan ettim. Genel merkezimizin de oluruyla, bu kutsal görev için başka arkadaşlarımızın aday olmasının önünü açmak ve sürecin doğru yürümesine katkı sunmak adına bugün itibari ile AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı görevimden ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa ediyorum."

İstifalar sürüyor: AKP'de 3 ilçe başkanı daha gitti
Vesim Yaviç

AKP İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviç şöyle konuştu;

- Bu görevler bir bayrak yarışıdır. Bizden önce görev alan arkadaşlarımızın yaptığı hizmetleri bizden sonra görev alacak arkadaşlara daha başarılı bir şekilde devretmeyi amaç edindik. Partimizin 7. Olağan kongre süreci için Genel Merkezimizle yaptığımız istişarelerde yeni dönemde yeni arkadaşlarımızın önünü açmak, süreci amacına uygun ve doğru bir şekilde yürümesine katkı sunmak için aday olmayacağımı ifade ettim. Genel Merkezimizin de oluruyla, yeni sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi isin bugün itibariyle Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanlığı görevimden ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa ediyorum.

AKP Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

İstifalar sürüyor: AKP'de 3 ilçe başkanı daha gitti
Muğdat Günini
Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti
13.12.2019

Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin