Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti

Son dakika haberi.. AKP'de erime devam ediyor.. Davutoğlu'nun yeni kurduğu Gelecek Partisi resmen açıklanmasının ardından beklenen istifalar gelmeye başladı. AKP'de önce Muş-Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut ve Balıkesir-Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan partilerinden istifa ettikleri açıkladı

Takip Et

AKP’den ilk istifa haberi Muş’tan geldi. Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, görevinden ayrıldığını duyurdu. Konu ile ilgili açıklama yapan Ali Bulut, 2004’ten beri AKP teşkilatı üyeliğinden sandık kurul üyeliğine kadar, belediye meclis üyeliğinden mahalle temsilciliğine kadar çeşitli kademelerde hizmette bulunduğunu belirtti.

Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, “2011'de aday olup 6 oyla kaybettiğim ilçe başkanlığını seçiminden sonra, tekrar AK Parti çalışmalarında bulundum. 2014 kongresiyle ilçe başkanlığı görevi bana verildi. 2014'ten 2019 yılına kadar geçen bu süreçte onurumla şerefimle bu partiye hizmetkarlık ettim. Ben bu mutfakta yetişen bir AK Parti elemanı olarak her gün sahada olduğum gibi şimdide aynen sahadayım. Şimdiye kadar bütün seçimlerde partimin başarısı için sürekli sahada aktif olarak çalıştım. Şimdiye kadar onurumla yürüttüğüm görevimden ayrılıyorum. Bundan sonra partimin vereceği her türlü görevi almaya ve hizmet etmeye hazırım” şeklinde konuştu.

Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti
Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti

BALIKESİR’DE DE İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AKP’den istifa haberinin geldiği bir diğer ilse Balıkesir oldu. Altıeylül İlçe Başkanlığı görevini 2017 yılından beri yürüten Ayhan Atahan, AKP Genel Merkezi ve yeni seçilen İl Başkanı Ekrem Başaran ile yaptığı görüşmeler sonrası istifa ettiğini açıkladı.

Atahan yayımladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“10.02.2017 yılında göreve geldiğim günden bugüne kadar partimizin inancı ve davamıza layık bir şekilde hareket ettik. Görev süresince, ilçemiz adına başarılı bir şekilde 4 seçim süreci geçirdik. Son başbakanımızı ve Cumhurbaşkanımızı ilçe binamızda 2 defa misafir etme fırsatı bulduk. İlçemizin kongre sürecinde yeniden başkan adayı olmayı düşünmediğimden dolayı delegelerin ve delege seçimlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için yeni atanacak ilçe başkanı arkadaşımızın öncülüğünde yapılmasının uygun olduğunu düşünerek il başkanımız ve genel merkezimiz ile yapmış olduğumuz istişareler sonucunda istifa dilekçemi sunmuş bulunmaktayım.

Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti
Son dakika: AKP'de peş peşe istifalar: 2 başkan daha gitti

* Davamız kalıcı, neferler geçicidir. Reisimiz önderliğinde devam eden kutlu ve onurlu bu davamızın her daim yanında ve içinde bulunmaya devam edeceğiz. Nasıl ki bu bir bayrak yarışı ise vakti geldiğinde duyarlı bir şekilde yeni arkadaşlarımıza devir etmek bizler için büyük bir erdemlik ve önemli bir dava duruşu demektir. 2003 yılında gençlik kollarında başladığım bu ak sevdaya davama ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılığım ve sadakatim devam edecektir.

* Görev yaptığım süre zarfında başta il başkanlarım, milletvekillerim, belediye başkanlarım, ilçe yönetim kurulum, kadın ve gençlik kollarım, mahalle başkanlarım, sandık kurulu üyelerim, bütün ak sevda ve ak davaya gönül vermiş arkadaşlarım, varsa benden yana hakkım size helaldir, sizler de haklarınızı helal edin. Allah yar ve yardımcınız olsun teşekkür ederim.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin