İşte Saray'ın 'Çözüm süreci' çıkışının nedeni: Son Seçim anketi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İşte Saray'ın 'Çözüm süreci' çıkışının nedeni: Son Seçim anketi

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarından İlnur Çevik, 'Seçimden Sonra, 'Çözüm Süreci' yeniden gündeme gelebilir' açıklaması yapmıştı.. Mediar Araştırma'nın son anketine göre 24 Haziran’da Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 43,50... Bu, bugün için en iyi oran olarak değerlendiriliyor. Başta ekonomik sıkıntılar, siyasi karamsarlık, eğitimdeki çözülemeyen problemler, son olarak tüm tepkilere rağmen bölünen üniversiteler ve satılan şeker fabrikaları gibi satılan diğer devlet kurumları, Avrupa ile kavga, komşu ülkelerle kavga gibi birçok neden Erdoğan'ın %43.50'sinden götürüyor.. Elindeki anketleri açıklamayan 'Cumhur' bunun farkında ve en iyi durumda bile, ikinci turda Saray'ın anahtarı anketlere göre HDP gibi!

Takip Et

İlk turda yüzde 50+1’i bulamayan Erdoğan’ın ikinci turdaki rakibiyse yüzde 22,20 Muharrem İnce... 22-23 Mayıs tarihlerinde, toplam nüfusu yaklaşık 54 milyon olan 26 ilde 4 bin 268 kişi ile yüz yüze görüşülerek yapılan ankette Meral Akşener'in yüzde 19.31 oranı ise dikkat çekti. Akşener'in basın ambargosu altında bu kadar yüksek bir orana ulaşması rakiplerinin gözünü bir hayli korkuturken, önümüzdeki günlerde bu oranın daha da yükseleceği öngörülüyor. Bugün %42 ile en iyi durumdaki Cumhur İttifakının seçimden zaferle çıkabilmesi için HDP ile masaya oturması gerekecek: 'Çözüm Süreci'. Tabiki Cumhur İttifakı öncelikle, kalan son 30 günde mevcut %42'sini koruması gerekecek..

MEDİAR ARAŞTIRMA SON ANKETİ İKİNCİ TURU GÖSTERİYOR..

Araştırmaya göre, “24 Haziran seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz” sorusuna, araştırmaya katılanların 39.61'i AKP, 22.61 CHP, 17.60 İYİ Parti, 11.39'u HDP, 5.31'i MHP, 2.29'u Saadet Partisi ve 0.49'u Vatan Partisi olarak yanıt verdi. Bu araştırmaya göre, 24 Haziran seçimleri sonrasında AKP Meclis'teki çoğunluğunu kaybediyor.

Son seçim anketi sonuçları

Cumhurbaşkanlığın konusunda ise araştırmaya katılanların, yüzde 43.50'si Tayyip Erdoğan, 22.20'si Muharrem İnce, 19.31'i Meral Akşener, 12.79'u Selahattin Demirtaş, 1.61'i Temel Karamollaoğlu ve 0.60'ı Doğu Perinçek olarak yanıt verdi. Bu araştırmaya göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna Recep Tayyip Erdoğan ve Muharrem İnce kalıyor.

Son seçim anketi sonuçları
MHP ile mutlu değiliz. Seçimden sonra, 'Çözüm Süreci' yeniden!
17.05.2018

MHP ile mutlu değiliz. Seçimden sonra, 'Çözüm Süreci' yeniden!

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin