Erdoğan'dan Türkiye'yi tehdit eden Libya'ya: Gereğini yaparız


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Erdoğan'dan Türkiye'yi tehdit eden Libya'ya: Gereğini yaparız

Son dakika.. Libya'nın küstah ve hadsiz tehditlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki geldi: Gereğini yaparız.. Libya'da General Halife Hafter liderliğindeki Ulusal Ordu, Türkiye'ye yönelik tehditkâr açıklamalar yaptı. Ordu sözcüsü, Libya karasularındaki Türkiye'ye ait gemilerinin vurulması yolunda talimat verildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise konuya ilişkin bir soruya "Böyle bir talimat varsa, gereğini yaparız. Zaten bu konuyla ilgili tedbirlerimiz alınmıştır" dedi

SON DAKİKA HABERİ... LİBYA'DA NELER OLUYOR..

DARBECİ GENERAL HALİFE HAFTER TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETTİ..

Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü General Ahmed al-Mesmari, Türkiye’nin ülkedeki çatışmalarda aktif rol aldığını iddia ederek, skandal bir açıklama yaptı.

Mesmari, “Hava Kuvvetleri’ne Libya sularındaki Türk gemi ve teknelerinin hedef alınması yönünde talimat verildi” dedi.

İLGİLİ HABER

Türkiye’yi General Halife Hafter’e karşı Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (Birlemiş Milletler’in tanıdığı) destek vermekle suçlayan Mesmari, “Libya topraklarında tüm Türk vatandaşlarının tutuklanacağını ve Türkiye’den Libya’ya yapılan tüm uçuşların yasaklanacağını” ifade etti.

Mesmari, “Türkiye’ye ait Libya’daki şirket ve projeler gibi stratejik alanların da silahlı kuvvetlerin meşru hedefi olarak görüldüğünü” ifade etti.

Arab News’ün haberine göre; Mesmari ayrıca hava savunma sistemlerinin Türkiye yapımı bir insansız hava aracını(İHA) düşürdüğünü duyurdu.

ERDOĞAN'DAN SERT TEPKİ: GEREĞİNİ YAPARIZ..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise Japonya’daki G20 Zirvesi sonrası düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin bir soruyu yanıtladı.

Konudan haberdar olmadığını belirten Erdoğan, “Böyle bir talimat varsa şu anda ilgili arkadaşım burada. İletiriz. Zaten bu konuyla ilgili tedbirlerimiz alınmıştır. Çok daha farklı şekilde bu tedbirleri alırız” dedi.

İLGİLİ HABER

Youtube Kanalımızı Takip Edin