Deniz Baykal'dan üzücü haber: Uyutuluyor, bilinci kapalı


Haber Oku Haber Oku / Şehir: Genel
Deniz Baykal'dan üzücü haber: Uyutuluyor, bilinci kapalı

Son dakika haberi Deniz Baykal'ın salık durumu hakkında doktorundan yeni açıklama geldi.. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş yaptığı açıklamada, Deniz Baykal üçüncü operasyonu geçirdi. Baykal'ın kafatasındaki basınç artışına müdahale edildi... CHP'nin doktor vekillerinden Metin Lütfi Baydar, Baykal'a yapılan son müdahaleye ilişkin açıklama yaptı. Baydar, cilt altı kanamasının kafatasına basınç yapmaması için ameliyathane ortamında operasyon gerçekleştirildiğini söyledi.Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin akşam saatlerinde son dakika açıklaması geldi. Ankara Üniversite rektörü Erkan İbiş "Olayın başından beri hayati tehlikesi vardı. Kanama ve ödem üstü düzeyde seyrediyor. Kendisine solunum desteği sağlanıyor" dedi.

CHP’Lİ DOKTOR MİLLETVEKİLİ METİN LÜTFİ BAYDAR AÇIKLAMA YAPTI

CHP’nin doktor vekillerinden Metin Lütfi Baydar, Baykal’a yapılan son müdahaleye ilişkin açıklama yaptı. Baydar, “Bunu 3. operasyon olarak adlandırmayalım. Bu cilt altında olan kanamanın temizlenmesi amacıyla müdahale ameliyathane ortamında yapıldı” dedi.
Baydar, şu bilgileri verdi: “Kan sulandırcı kullanmamız lazım. Bu da kanamayı arttırıyor. Dengeyi sağlamamız lazım. Öyle dozda verilmesi lazım ki hem kanama olmaması ama stentin çalışması gerekiyor. İkisini sağlamamız gerekiyor. Doktorlar bilgisayarlı tomoğrafi tekniğiyle Deniz Bey’in durumunu takip ediyorlar.

DENİZ BAYKAL'IN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA DOKTORUNDAN SON AÇIKLAMA..

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, beyindeki ödem nedeniyle yeniden ameliyata alındı. Baykal'ın ameliyatının sona erdiği ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

SOSYAL MEDYADA "DENİZ BAYKAL ÖLDÜ" HABERLERİ...

Öte yandan sosyal medyada 'Deniz Baykal öldü' haberlerinin ve iddialarının gerçeği  yansıtmadığı belirtildi..  Deniz Baykal'ın tedavi süreci yoğun bakım ünitesinde sürmekte. Baykal'ın bilincinin kapalı oladuğu ve uyutulduğu öğrenildi.

BAYKAL UYUTULUYOR. ZİYARET YASAĞI GELDİ

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Baykal'ın ameliyatına ilişkin açıklamalarda bulundu. İbiş, "Bazı beyin ödemlerinin ortaya çıkması, beyin kanaması komplikasyonlardan biri olabiliyor. Bugün diğer bir komplikasyon da kafa içi basıncının artması. Ani gelişen bir durum. Şu anda kanama yok o konuda içimiz rahat. Deniz bey şu anda uyutuluyor. Akşam 8 gibi tekrar tomografisi yapılacak. Ardışık tomografilerle sürekli değerlendirilecek. Beyin çok hassas bir organ. Risklerle dolu. Şu anda bulunduğumuz durumda her şey hekim arkadaşlarımızın kontrolü altında. Bundan sonra farklı sürprizlerle karşılaşabilir miyiz, onu bilemiyoruz. Deniz beye ziyaret yasak, dün de yasaktı bugün de yasak. Enfeksiyon riskini alsın istemiyoruz. Bundan sonraki süreçte yeni riskler oluşabilir. Deniz bey çok ciddi bir hastalık geçiriyor. Beyine giden ana damarın tıkanması, bu noktadan sonra yeni tıkanıklıkların oluşmamasıydı bizim tedavi planımız. Riskler her zaman vardır. İmkanlar doğrultusunda elden gelen yapılacaktır. Önümüzdeki süreçlerde farklı tablolarla karşılaşabiliriz. Her şey yolunda giderse akşam 20:00'deki tomografiden sonra uyandırılacak." dedi.

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER

Youtube Kanalımızı Takip Edin