Cumhur İttifakı'nın yeni çatlağı 'Alaattin Çakıcı'


yayincilar/sozcu-gazetesi/sozcu-gazetesix60.jpg Kaynak: Sözcü Gazetesi
Cumhur İttifakı'nın yeni çatlağı 'Alaattin Çakıcı'

Cumhur İttifakı'nda Genel Af Bahçeli'nin talebi sonrası başlayan çatlak son gelişmeye göre daha da büyüyecek gibi.. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, organize suç örgütü lideri hükümlü Alaattin Çakıcı’yı ziyaret edip tespih hediye ederken, İçişleri Bakanlığı, 'Alaattin Çakıcı'nın silahlı eylem yapan ve eylem hazırlığı içerisinde bulunan çok sayıda adamı yakalanmıştır' açıklaması yaptı.

Takip Et

Böylelikle önce Alaattin Çakıcı'yı ‘'Kahraman ilan eden'' daha sonra cezaevinden tedavi için götürüldüğü hastanede ziyaret eden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da Çakıcı'nın hastalığı nedeniyle affını düşünmesini isteyen Bahçeli'ye, hükümetten farklı bir açıklama geldi.  İçişleri Bakanlığı açıklamasında şöyle denildi:

İLGİLİ HABER

SİLAHLI EYLEM HAZIRLIĞI

‘'2018 yılında yürütülen başarılı operasyonlar sayesinde İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerdeki suç örgütlerinin liderler kadroları da yakalanmıştır. Alaattin Çakıcı liderliğindeki suç örgütüne yönelik İstanbul ve Antalya illerinde gerçekleştirilen operasyonda 57 şüpheli, yakalanmıştır. 2017 yılında ise, Alaattin Çakıcı'nın silahlı eylem yapan ve eylem hazırlığı içerisinde bulunan 8 adamı İstanbul'da, 9 adamı Ankara'da, 15 adamı İzmir'de olmak üzere toplam 32 adamı yakalanmıştır''

Kaynak: Sözcü Gazetesi

Youtube Kanalımızı Takip Edin