Baskın Seçim mi geliyor: 28 Haziran Pazar günü


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Baskın Seçim mi geliyor: 28 Haziran Pazar günü

Olası bir baskın veya erken seçim tartışmaları yeniden alevlendi. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YSK başkanı ile görüşmesi, seçime katılacak partiler isimlerinin yayımlanması ve Ankara'da sandık kurullarında zorunlu olarak görev alacaklara ilişkin okullarda öğretmenlere belge doldurtulduğu iddiasının ardından İYİ Parti Basın Yayın ve Medya'dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan’dan çok çarpıcı bir sosyal medya paylaşımı geldi. Grup Başkanvekili Türkkan, “28 Haziran Pazar seçim için nasıl bir tarih?” mesajıyla sosyal medyada gündem oldu.

Takip Et

Araştırma şirketleri 2020’de Türkiye iç siyasetinde ana gündem maddesinin“baskın seçimerken seçim” olacağını öne sürüyordu.. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YSK başkanı ile görüşmesi, YSK'nın seçime katılacak partilerin listesini yayımlaması ve son olarak Ankara Altındağ İlçe Seçim Kurulu'nun sandık kurullarında zorunlu olarak görev alacaklara ilişkin okullarda öğretmenlere belge doldurtulduğuortaya çıkmıştı.

AKP’den istifa ederek eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Gelecek Partisi’ni kuran isimler arasında yer alan Selçuk Özdağ ise 2021 Mayıs ayında erken seçim olacağını iddia etmişti.

İLGİLİ HABER

TÜRKKAN: "28 HAZİRAN PAZAR SEÇİM İÇİN NASIL?"

İYİ Partili Lütfü Türkkan, “erken seçim” olarak yorumlanan mesajına ilişkin şimdilik ayrıntılı bir açıklamada bulunmak istemezken  “Yorum içeriğin kendisinde şimdilik. Daha sonra daha geniş bir değerlendirme yaparız birlikte…” dedi

Erken seçim tartışması sürerken bugün sosyal medyayı sallayan bir mesaj dikkat çekti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “28 Haziran Pazar seçim için nasıl bir tarih?” mesajıyla sosyal medyada gündem oldu.

Baskın Seçim mi geliyor: 28 Haziran Pazar günü
Baskın Seçim mi geliyor: 28 Haziran Pazar günü
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin