Azerbaycan Piyangosu Azerlotereya Demirören'e devredildi


yayincilar/sozcu-gazetesi/sozcu-gazetesix60.jpg Kaynak: Sözcü Gazetesi
Azerbaycan Piyangosu Azerlotereya Demirören'e devredildi

Son dakika.. Tükiye'de Milli Piyango oyunlarını elinde bulunduran Demirören, Azerbaycan devletine ait Azerlotereya piyango oyunlarını işletecek.. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, devlete ait piyango şirketinin yönetimininin Demirören Grubu’na devredilmesiyle ilgili kararı imzaladı..

Takip Et

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ‘Azerlotereya’ adlı milli piyango şirketinin yönetime devredilmesine ilişkin bazı hususlarda düzenleme” hakkında kararname imzaladı.

5 AY İÇİNDE DEMİRÖREN'E DEVREDİLECEK

Buna göre, “Demirören Şans Oyunları Yatırımları A.Ş'nin iştiraki olan YMT Şans B.V adlı şirket Azerlotereya'nin yönetimini devri için bir ay içinde anlaşma imzalanacak. Demirören Grubu'nın, Azerbaycan'da milli piyango, spor müsabakaları bahis oyunları ile loto oyunlarının işletmesini 5 ay içinde teslim alacak.

Azerbaycan Piyangosu Azerlotereya Demirören'e devredildi
Azerbaycan Piyangosu Azerlotereya Demirören'e devredildi

Türkiye'de de Milli Piyango, lisansı Varlık Fonu’nda kalmak üzere, imzalanan “gelir paylaşımı esasına” dayalı 10 yıl süreli sözleşme ile devredilmişti.

En iyi teklifi Demirören ve İtalyan ortağının oluşturduğu Sisal – Şans Ortak Girişimi vermişti.

Milli Piyango'nun işletmesi Demirören Holding iştiraki olan Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım A.Ş.’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49 katılımıyla kurulan Sisal-Şans Ortak Girişimi’ne verilmişti. Ortaklık, 2020 yılı için 9 milyar 320 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüdü ve bayi komisyonları da dahil olmak üzere yüzde 9.5 komisyon oranı teklif etmişti.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

Youtube Kanalımızı Takip Edin