AKP'li Göksu borç ödemek için cami satıyor


yayincilar/sozcu-gazetesi/sozcu-gazetesix60.jpg Kaynak: Sözcü Gazetesi
AKP'li Göksu borç ödemek için cami satıyor

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Meclis toplantılarının canlı yayınlama kararının ardından kamuoyunda tanınan AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Güneştepe Camii'nin belediyenin borcuna mahsuben 33 milyon liraya Maliye Hazinesi’ne devredilmesi için yetki aldı. Caminin devredileceğini AKP’lilere bile söylemedi. Geçtiğimiz hafta İBB Meclisi'nin borçlanma yetkisi talebi AKP ve MHP'li üyelerin oylarıyla reddedilmişti..

Takip Et

AKP'li Tevfik Göksu belediye borçlarınının bir kısmını karşılamak için Güneştepe Camii'sini satıyor

AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Güneştepe Camii'nin belediyenin borcuna mahsuben 33 milyon liraya Maliye Hazinesi’ne devredilmesi için yetki aldı.

Kemer Mahallesi'nde Güneştepe Camii'nin de bulunduğu arazi Esenler Belediyesi'nin vergi borcuna mahsuben yaklaşık 33 milyon 341 bin 8 lira bedel üzerinden Maliye Hazinesi'ne devredilecek.

AKP'li Göksu borç ödemek için cami satıyor
Güneştepe Camii

MECLİS'TEN DE GİZLEDİ

Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki çıkışlarıyla dikkat çeken AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, önceki gün olağanüstü toplanan ilçe belediye meclisinden bir taşınmazın satışı için yetki istedi.

Gündem maddeleri arasında gayrimenkulün satışı hakkında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi yer alıyordu. Ancak, gayrimenkulle ilgili olarak toplantı öncesinde belediye meclis üyelerine bilgi verilmedi.

AKP'li Göksu borç ödemek için cami satıyor
AKP'li Tevfik Göksu İBB Meclisi canlı yayınlarıyla tanındı

Esenler Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyesi Kemal Şahin konuyla ilgili, “Biz toplantı salonuna girene kadar gayrimenkulün satışı hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Normalde bu gayrimenkul satışı yapılırken komisyon raporu hazırlanır ve meclis üyelerine iki gün önceden rapor verilirdi. Pandemi sürecini fırsat bilip oldu bittiye getirdiler. Toplantıdan sonra yaptığım araştırmayla satılan yerin ibadet alanını gördüm” açıklamasında bulundu.

"İLK KEZ İBADET ALANI SATILDI"

Olağanüstü meclis oturumu sırasında gayrimenkule ait ada parsel numarasının hızlıca okunup onay istendiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

“AKP'li meclis üyeleri dahil hiç kimse, neresinin satıldığını bilmiyordu. Dini tesis alanının satıldığını bilseler belki karşı çıkarlardı. Göksu borç ödemek için bugüne kadar belediyeye ait çok sayıda taşınmazı sattı. İlk kez ibadet alanı da satıldı. O da tepki görmemek için gizli kapaklı yapıldı. İbadet mekanını ticari bir mantıkla borç ödemesine konu etmek etik değil. Kültürümüz ve temel değerlerimizle örtüşmüyor ibadet yerini satmak kabul edilemez.”

Kaynak: Sözcü Gazetesi

Youtube Kanalımızı Takip Edin