Hem de böyle bir günde: AKP'li belediye suya zam yaptı


yayincilar/sozcu-gazetesi/sozcu-gazetesix60.jpg Kaynak: Sözcü Gazetesi
Hem de böyle bir günde: AKP'li belediye suya zam yaptı

Corona virüsü salgını nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok belediye su indirimi ve borç ertelemesi yaptı. İstanbul'da İmamoğlu'nun talimatı doğrultusunda borcundan dolayı suyu kesik olan 50 bin haneye yeniden su verilmeye başlandı.. Birçok belediye vatandaşa destek olurken Kahramanmaraş’ta suya zam yapılması tepki çekti. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “CHP'li belediyeler su ödemelerini iki ay erteliyor ama AKP'li Kahramanmaraş belediyesi suya zam yapıyor. Adına da güncelleme diyor. Bu dönemde bu zam ayıp ve yanlış oldu. Kınıyorum. Vazgeçin, zammı geri alın” sözleriyle tepki gösterdi.

Takip Et

AKP'li Kahramanmaraş belediyesinden suya zam..

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre; Corona virüsü salgını nedeniyle birçok belediye son ödeme tarihi geçen faturalar dikkate alınmadan hizmetlerin süreceğini duyurdu. Kahramanmaraş'ta ise Mart ayına ait son ödeme tarihi 18. gün olan su faturasında zam yapıldığı ortaya çıktı. Bir önceki ay 2.62 TL'den hesaplanan birim fiyatın, mart ayında 2.94'e çıktığı görüldü.

AKP'li Belediyeden Suya ZAM
AKP'li Belediyeden Suya ZAM

“BU DÖNEMDE BU ZAM AYIP VE YANLIŞ OLDU”

Konuyu gündeme getiren CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Virüs salgını varken Ankara ve İstanbul gibi CHP’li belediyeler su ödemelerini iki ay erteliyor ama AKP’li Kahramanmaraş belediyesi suya zam yapıyor. Adına da güncelleme diyor. Bu dönemde bu zam ayıp ve yanlış oldu. Kınıyorum. Vazgeçin, zammı geri alın” dedi.

AKP'li Belediyeden Suya ZAM
AKP'li Belediyeden Suya ZAM

“YENİ BEDELLER ÖDETMEK NİYE?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında CHP’li belediyeler borçlu vatandaşın suyunu bile kesmezken AKP’li Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi suya zam yaptı. Vatandaşın yükünü hafifletmek yerine yeni bedeller ödetmek niye? “ ifadelerini kullandı.

PARTİLERDEN ‘FATURALAR ERTELENSİN' ÇAĞRISI

İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA partisinden dün yapılan açıklamalarda da hükümete ‘faturalar ertelensin' çağrısı yapılmıştı.

AKP'li Belediyeden Suya ZAM
AKP'li Belediyeden Suya ZAM
Kaynak: Sözcü Gazetesi

Youtube Kanalımızı Takip Edin