Zonguldak'ta Maden Ocağında Göçük 2 İşçi Mahsur


yayincilar/anadolu-ajansi---aa/anadolu-ajansi---aax60.jpg Kaynak: Anadolu Ajansı - AA
Zonguldak'ta Maden Ocağında Göçük 2 İşçi Mahsur

Son dakika Haberi.. Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, kömür ocağında meydana gelen göçükte bir madenci yaralandı, göçük altındaki 2 işçiyi kurtarma çalışması başlatıldı.

Takip Et

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne bağlı Kilimli İşletme Müdürlüğü’nde 16.00-24.00
vardiyasında henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana geldi.  Mesai arkadaşları ve TTK tahlisiye ekipleri göçükte mahsur kalan 3 işçiyi kurtarmak için çalışma başlattı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından bir işçi bulunduğu yerden çıkarıldı.

Yaralı işçi Ferdi Oral, olay yerinde bekletilen ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.  Göçükte mahsur kalan 2 işçiyi kurtarma çalışmalarına devam edildi. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu olay yerine gelerek bilgi alırken, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner de yer altına inerek kurtarma çalışmalarını koordinasyona geçti.  Kuyu başında ise sağlık görevlilerinin yanı sıra maden işçilerinin de beklediği belirtildi. 

ZONGULADAK VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, maden ocağı önünde TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'ndan bilgi aldı. Ocak önünde açıklamalarda bulunan Vali Çınar, şöyle dedi

2 işçimize ulaşıldı. Durumları gayet iyi. TTK Genel Müdürü işinin başında takip ediyor. Birazdan işçileri çıkaracaklar. TTK'nın bu kazalarla ilgili kurtarma ekibi var. En iyi en tecrübeli ve en profesyonel ekibi. Herkes işinin başında. Bütün kurumlar burada. Allah beterinden saklasın.

Zonguldak'ta Maden Ocağında Göçük 2 İşçi Mahsur
Zonguldak'ta Maden Ocağında Göçük 2 İşçi Mahsur

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı İsa Mutlu ise işçilerle sesle iletişim sağlandığını söyleyerek, Sağlık durumlarının iyi olduğu sesle iletişim sağlandığı haberlerini aşağıdan alıyoruz. İnşallah kısa zamanda da onların dışarı çıkarılmasını bekliyoruz. Allah bize böyle kazalar bir daha göstermesin. Aşağıda temsilci arkadaşlarımız da var. Ne kadar süreceği konusunda bir şey söylemek doğru olmaz. Doğa ile mücadele ediyorsunuz yer altında. En kısa sürede çıkartılırlar arkadaşlarımız inşallah. Tahkimat yapılarak son derece güvenli şekilde arkadaşlarımızı göçükten almak istiyoruz dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı - AA

Youtube Kanalımızı Takip Edin