YSK'da Erken Seçim Hareketliliği: İşte o liste


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
YSK'da Erken Seçim Hareketliliği: İşte o liste

Bugün toplanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) toplantısında, 200 bin adet karton oy verme kabini, 50.000 adet seyyar sandık kurulları için oy verme kabini, 3.450 ton oy pusula imali için kağıt ve 3.450 ton zarf imali için kağıt alımına karar verildi.

Takip Et

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin 2023 yılının haziran ayında yapılacağını vurguluyor.

"HEMEN SEÇİM"

Millet İttifakı ise “hemen seçim” diyor. Erken seçim tartışmaları sürerken Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) alınan kararlar dikkat çekti.

"NORMAL DEĞİL"

İYİ Parti'nin YSK Üyesi Av. Mustafa Tolga Öztürk bu gibi alımların YSK tarafından her zaman "rutin" olarak tanımlandığını  ancak,31 Mart Seçimlerinde 196 bin sandık kurulmuşken 200 bin adet karton oy verme kabininin alınmasının normal gelmediğini aktardı. 

Ayrıca tekrarlanan İstanbul yerel seçimlerinde bile 156 seyyar sandık kurulmuşken Türkiye geneli için 17 bin adet seyyar sandık alımını da garipsediğini aktaran Avukat Mustafa Tolga Öztürk, 5 bin top mavi, sarı, beyaz renkteki kağıt alımının da genel ve yerel seçimlerin birlikte yapılabileceği mesajını taşıdığını aktardı.

YSK'da bugün görüşülen konular “erken seçim” iddialarını kuvvetlendirdi.

YSK'da Erken Seçim Hareketliliği: İşte o liste
YSK'da Erken Seçim Hareketliliği: İşte o liste
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin