YSK, AKP'nin İstanbul itirazını gündemine aldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
YSK, AKP'nin İstanbul itirazını gündemine aldı

Son dakika haberi.. YSK, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazını gündemine aldı. 31 Mart seçimlerinin Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP, İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi için YSK'ya başvurmuştu..

31 Mart yerel seçimlerinin ardından olağan itiraz süreçleri tamamlandı. 

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) gündeminde, AK Parti ve MHP'nin yaptığı olağanüstü itirazlar ile AK Parti'nin Büyükçekmece seçim sonuçlarına yaptığı itiraz bulunuyor. 

YSK, AKP'nin İstanbul itirazını gündemine aldı
Ekrem İmamoğlu: Türkiye bu bavul kumpascılarını daha önce de gördü..

YSK, yapılan itirazı bugünkü gündemine aldı. 

AK Parti'nin olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları yapıldığı, kayıp oy pusulalarının bulunduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti. AK Parti, İstanbul seçiminin iptali için YSK'ye, KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe de sunmuştu.

AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını yapmış ancak bu itirazın, içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazların da yer alması nedeniyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemişti. YSK de bunu kabul etmişti.


Youtube Kanalımızı Takip Edin