Yıldırım, İmamoğlu'nun projesini müjdeledi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Yıldırım, İmamoğlu'nun projesini müjdeledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME), Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinden önce servis şoförlerine verdiği tahdit sözünü yerine getirmek için çalışmalara başladı. AKP adayı Binali Yıldırım ise bu çalışmayı, ‘müjde’ olarak duyurdu. Ancak Yıldırım'ın Müjde olarak duyurduğu bu proje İstanbul'un seçilmiş Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun projesi çıktı. Olay sosyal medyada 'Copy/Paste projelere devam! Yıldırım' şeklinde yankı buldu

Takip Et

Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Baraçlı başkanlığında önceki gün toplandı.

Bu toplantıda alınan karar çerçevesinde; 34 LAA 001- 34 LZZ 999 aralığındaki plakalar tahditli plaka statüsüne geçti.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise, sosyal medya hesabından, geçen günlerde katıldığı esnaf buluşmasının videosunu paylaşarak, söz konusu karar için, “’Şoför Dursun’un oğlu yapar’ dediler, ben de sözümü tuttum. Servisçi kardeşlerime müjde! Plaka tahdidi tamamdır, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Binali Yıldırım’ın, “müjde” olarak duyurduğu proje, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun projesi çıktı.

EKREM İMAMOĞLU’NDAN AÇIKLAMA
İmamoğlu’da konuyla ilgili olarak, sosyal medya hesabından, “Bizi takip etmeye devam edin” mesajı paylaştı.

Yıldırım, İmamoğlu'nun projesini müjdeledi
Yıldırım, İmamoğlu'nun projesini müjdeledi

İmamoğlu, “İstanbul’da servis esnafının tahdit sorununun da çözülmesine vesile olduk. Kimsenin sesi çıkmazken Şubat ayında ‘6 ay içinde bu sorunu çözeceğiz’ demiştik ve biz gündeme getirince çözüldü. Bizi takip etmeye devam edin” dedi.

İmamoğlu’nun mesajı şu şekilde:

İmamoğlu, söz konusu projeyi 31 Mart seçimlerinden önce duyurmuştu.

Ekrem İmamoğlu, 6 Şubat’ta Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan’a konuşmuştu. İmamoğlu, burada servisçilerin plaka tahdidi sorunu hakkında projesini anlatımıştı.

İmamoğlu, serviş şoförlerinin plaka tahdidi konusunda, “Şu anda servis şoförleriyle konuşuyorum onların sorunları var plaka tahdidi konusunda. Taksici esnafıyla görüşüyorum. Hepsiyle görüşeceğiz. Gelin beraber düşünelim, geleceği konuşalım diyeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu’na konuyla ilgili sorulan soru ve yanıt ise şu şekildeydi:

“- Taksi-UBER sorununa nasıl bakıyorsunuz? Taksilerde de bir standarta erişilememesi gibi bir problem var. Hala İstanbul’da 20 bin taksi tek merkezden yönetilemiyor mesela. Bu arada da UBER gibi yasadışı bir oluşumdan kaynaklanan sıkıntılar var…

– Bu işin bir meslek standardı yok mudur? Meslek erbablarıyla masaya oturulup konuşulmaz mı? Bakın bu işi bir standarta oturtmazsanız bu tür uluslararası tehditler, uygulamalar var denmez mi? Lokomotifi kimdir bu kentin? Büyükşehir Belediyesidir. Bu işin sokakta çatışmaya dönüşmesi hoş mu? Ya da taksi esnafının düştüğü durum, ekmek kaygısı hoş mu? Şu anda servis şoförleriyle konuşuyorum onların sorunları var plaka tahdidi konusunda. Taksici esnafıyla görüşüyorum. Hepsiyle görüşeceğiz. Gelin beraber düşünelim, geleceği konuşalım diyeceğim.”

ERDOĞAN KARŞI ÇIKMIŞTI
Binali Yıldırım’ın plaka tahdidi açıklamasına, aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 yıl önce esnaflarla buluştuğu bir toplantıda yaptığı konuşmada karşı çıkmıştı.

Erdoğan, o toplantıda, servis şoförlerinin tahdit sözü verdiğini iddia etmesi üzerine ”Ben size plaka tahdidi sözü vermedim” dedi. Erdoğan, “Böyle bir adım atılırsa burada en büyük bedeli çocuklarımız öder, firmalar öder. Hak edilmediğiniz bir şeyi kusura bakmayın hak olarak size veremeyiz” demiş, bu sırada da bazı esnafların salonu terk etmesi ise dikkat çekmişti.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Öte yandan, AKP’nin, 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı İstanbul’da yapılan su indirimi ve öğrenci akbili indirimine benzer, özellikle de gençler, kadınlar ve dezavantajlı kesimlere yönelik birtakım projelerin de İmamoğlu’nun projeleriyle benzerliği sosyal medyanın gündeminde.

Binali Yıldırım’ın, “müjde” olarak duyurduğu paylaşımın altına ise, sosyal medya kullanıcıları tarafından çok sayıda yorum yapıldığı fark edildi.

Yapılan yorumlarda, “Teşekkürler İmamoğlu” paylaşımları dikkat çekti.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin