Yeşilçam Yıldızı Hikmet Taşdemir, Yıllar Sonra Ortaya Çıktı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Yeşilçam Yıldızı Hikmet Taşdemir, Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

Yeşilçam'da oynadığı 'kabadayı' karakterleriyle hafızalara kazınan Hikmet Taşdemir, "Yılmaz Güney başta olmak üzere Türkan Şoray'ı, Cüneyt Arkın'ı, Kartal Tibet'i ve bütün oyuncuları seviyorum. Bu yaşlılığımda da seyircilerimin karşısına çıkarak 'Ben daha ölmedim' diyebilirim." ifadelerini kullandı.

Takip Et

Yeşilçam'da oynadığı 'kabadayı' karakterleriyle hafızalara kazınan Hikmet Taşdemir, 'Yılmaz Güney başta olmak üzere Türkan Şoray'ı, Cüneyt Arkın'ı, Kartal Tibet'i ve bütün oyuncuları seviyorum. Bu iş sevilmeden yapılmaz ki. Bu yaşlılığımda da seyircilerimin karşısına çıkarak 'Ben daha ölmedim' diyebilirim' ifadelerini kullandı.

'YILMAZ GÜNEY BUNU YIKTI'

'Korkusuz Korkak' ve 'Umudumuz Şaban'da Kemal Sunal'la, 'Dünyayı Kurtaran Adam'da Cüneyt Arkın'la oynayan Hikmet Taşdemir, yeniden seyirci karşısına geçmek istediğini söyledi. Bugüne kadar en beğenerek oynadığı filmlerden birinin Türkan Şoray ile rol aldığı 'Asiye Nasıl Kurtulur' olduğunu dile getiren usta oyuncu, 'Benim hocam Yılmaz Güney'di. Güney, beni ilk olarak Filiz Akın'ın da oynadığı 'Umutsuzlar' filminde oynatmıştı. Hatta ilk defa Türk sinemasında jön ölmez diye bir şeyvardı. Jön gelir kötü adamı yok ederek, kızı alıp giderdi. Yılmaz Güney bunuyıktı. Kendisini o filmde öldürtmüştü.' ifadelerini kullandı.

'BU İŞ SEVİLMEDEN YAPILMAZ'

Hikmet Taşdemir, Güney'in 'Yol' filminde de oynadığına vurgu yaparak, 'Yılmaz Güney'in üzerine birini seviyorum diyebilmem imkansız. Çünkü o benim hocam ve bu piyasada ekmek yememe neden olan kişi. Yılmaz Güney başta olmak üzere Türkan Şoray'ı, Cüneyt Arkın'ı, Kartal Tibet'i ve bütün oyuncuları seviyorum. Buiş sevilmeden yapılmaz ki' açıklamasını yaptı. Yeniden dizi ve sinemada rol almak istediğinin altını çizen oyuncu, 'Bugüne kadar Türk sinemasında bir yer kapmışsam, halk beni öyle sevdiyse ondan daha kötü bir rolde oynamayı düşünmüyorum. Çünkü beni sevenlerin gözünde küçülmek istemiyorum. Sinemada olmaktan mutluydum ve halen mutluyum' değerlendirmesinde bulundu.

'GÖNÜL HATIRLANMAK İSTİYOR'

Taşdemir, TRT'de yayımlanan 'Osmancık' ve 'Küçük Ağa' dizilerinde de rol aldığını dile getirerek, 'Bu yaşlılığımda da seyircilerimin karşısına çıkarak 'Ben daha ölmedim' diyebilirim' şeklinde konuştu.Yeşilçam'a gönül vermiş oyuncuların günümüzde hatırlanmadığını aktaran Taşdemir, 40 yılı aşkın senedir eşiyle Silivri'de yaşadıklarını söyleyerek, 'Gönül ne istiyor biliyor musun? Hatırlanmak istiyor' dedi.

'İNSAN HATIRLANMAK İSTİYOR'

Taşdemir sözlerine devam ederek, 'Bizim gibi insanları neden oynatmıyorlar? Benim için söylemiyorum bunu, yanlış anlamayın. Ben sinemada halen maddi durumu iyi olmayan sanatçı arkadaşlarım için konuşuyorum. Sinema bir bütün. Bir masanın dört ayağı var. Buayağın biri kırılırsa masa devrilir. Kadir Savun, Hayati Hamzaoğlu, Kazım Kartal,Yıldırım Gencer, Bilal İnci ve Erol Taş öldü. Bu adamların filmlerinde reytingrekorları kırıldı o zaman sinemalarda. Neden o oyuncular hatırlanmıyor? İnsanaacı veren bu işte. İnsan hatırlanmak istiyor. Bizi seven insanlara göstermek içinhiç olmazsa bari bu yaşlılığımda bir ya da iki filmde gözükürsem, onlar da mutlu olur.' ifadelerini kullandı. Silivri sahilinde zaman zaman yürüyüş yapan sanatçı, kendisine ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin