Yeni yasaklar yolda: Halkımız kurallara uymadı, işi sıkmak zorundayız


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Yeni yasaklar yolda: Halkımız kurallara uymadı, işi sıkmak zorundayız

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında koronavirüs salgını ve gündemdeki diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu. "Halkımız kurallara uymadı. Şimdi işi sıkmak zorundayız" diyen Erdoğan, Yunanistan ile yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi hakkında ise, "Oruç Reis'i limana çektiysek bir anlamı var" ifadelerini kullandı.

Takip Et

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, koronavirüs salgını ve gündemdeki diğer konularla ilgili konuştu. "Halkımız kurallara uymadı. Şimdi işi sıkmak zorundayız" diyen Erdoğan, Yunanistan ile yaşanan Doğu Akdeniz gerilimi hakkında ise, "Oruç Reis'i limana çektiysek bir anlamı var" ifadelerini kullandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Halkımız kurallara uymadı. Şimdi işi sıkmak zorundayız. Bilim Kurulumuz, Sağlık Bakanlığımız tedbirleri artırma durumunda. Bunu yapmak zorundayız. Bunlar zevkimizden olan şeyler değil. Halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımızın sıkıntı yaşamaması içindir. Bir olumlu dönüş bazı illerde başladı.

AŞI ÇALIŞMALARI

Sıkı bir şekilde devam ediyor. Özel sektör bu konuyla ilgili olarak bu çalışmalara devam ediyor. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz.

YUNANİSTAN İLE MÜZAKERELER

Birçok devlet başkanı veya başbakanlar yaptığımız görüşmelerde aracı konumuna girdiler. Başta Şansölye Merkel, Komisyon Başkanı Michel, İspanya Başbakanı Sanchez, Sayın Conte ile görüşmeler yaptık. Başka bir yaklaşım var. Yunanistan Başbakanı ile bir görüşme süreci olabilir mi? Bizim Miçotakis ile görüşme yapma konusunda sıkıntı yok. Ne görüşeceğiz aslolan budur. Meis'te yaptıklarını dayatma olarak yaparlarsa bunun anlamı yok. Oruç Reis'i limana çektiysek bir anlamı var. Bu anlamlı bir yaklaşımdır. Bakım çalışması bittikten sonra Oruç Reis tekrar görevine dönecektir. Diplomasiye imkan verelim. Yunanistan bu yaklaşımımızı olumlu karşılasın bir adım atalım diye yaptık. Görüşürüz, kaçamak yapma gibi bir durum yok. Yunanistan Cumhurbaşkanı adayı gelip gövde gösterisi yapacaksa, biz daha büyüğünü yaparız.

MISIR İLE GÖRÜŞMELER!

Burada çok farklı gelişmeler var. Mısır ile istihbari görüşmeler ayrıdır, bizim için engel yoktu ama Yunanistan ile Mısır'ın yaptığı anlaşma bizi üzmüştür. Yunanistan ile Mısır arasındaki bağlar ile bizim Mısır arasındaki bağlar farklıdır. Görüşmeler yapılabilir.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin