Yeni Covid-19 genelgesi: Tüm Etkinlikler 1 Aralık'a kadar yasaklandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Yeni Covid-19 genelgesi: Tüm Etkinlikler 1 Aralık'a kadar yasaklandı

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre STK, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek tüm etkinlikler 1 Aralık'a kadar yapılamayacak.

Takip Et

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘koronavirüs tedbirleri’ ek konulu genelge gönderdi.

Genelgede, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak, uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

Dünyada halen Covid-19 salgını ve vaka artışlarının devam ettiği, özellikle Avrupa kıtasında salgının seyrinde bir yükselme yaşandığı, birçok Avrupa ülkesinde, kişilerin toplu olarak bir araya gelmelerine yönelik yeni kısıtlamalara gidildiği belirtildi.

İçinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlendiğine vurgu yapıldı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin