Yaşar Okuyan: Parti Kuracağına Turşu Kur


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Yaşar Okuyan: Parti Kuracağına Turşu Kur

Yeni parti kuracağı iddialarıyla siyaset gündemini meşgul eden CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, eski bakanlardan deneyimli siyasetçi Yaşar Okuyan'a dava açmaya hazırlanıyor. İnce'nin, Okuyan'ın "AKP’nin Ayasofya’da din pazarlamasına kendini alet etti", "Parti kuracağına turşu kur" ifadeleri nedeniyle bu kararı aldığı öğrenildi.

Takip Et

Yeni parti kuracağı iddialarına ilişkin Yaşar Okuyan’ın “Parti kuracağına turşu kur” sözlerinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Muharrem İnce dava açacağını duyurdu:

“Elbise değiştirir gibi parti değiştiren siyasi mevta Yaşar Okuyan'ın hakkımda söylediği yalan ve iftiralarla ilgili dava açacağım. Her partide yaşama özelliği bulunan bu Yaşar'a yalan ve iftiralarını mahkemede ispat etme hakkı veriyorum.”

Yaşar Okuyan: Parti Kuracağına Turşu Kur
Siyasete MHP’de başlayan ve ANAP’ın kurucuları arasında yer alan deneyimli siyasetçi Yaşar Okuyan, geçen yıl Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmış ve rozetini CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu takmıştı..

Ulusal Kanal’da yayınlanan ‘Söz Meclisten İçeri’ programa konuk olan eski bakanlardan Yaşar Okuyan şunları söylemişti:

"AYASOFYA'DAKİ DİN PAZARLAMASINA ALET OLDU"

- Muharrem İnce'yi tanıyorum, yapabilir. Çünkü egosu çok gelişti cumhurbaşkanlığı seçiminde, çok yanlış işler yaptı. En son AKP'nin Ayasofya'da dini pazarlamasına kendini alet etti. Orada senin ne işin var?  Cuma namazını sen Yalova'da kıl, başka camide kıl. Oraya niye gidiyorsun?

PARTİ KURACAĞINA TURŞU KUR

- Hoş bir şey değil. Delege de kurultayda ilgisizliğiyle ona tavır koydu gördüğüm kadarıyla. Yapısını bildiğim için böyle bir teşebbüsü olursa hayret etmem. Ama bir tavsiyem şu, parti kuracağına turşu kur kışın daha iyi gelir. Parti kursan ne olacak?

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin