Yandaş medyada 'Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?' hevesi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Yandaş medyada 'Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?' hevesi

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Eski Başkanı ve Yeni Şafak Gazetesi yazarı Bülent Orakoğlu, “Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Orakaoğlu'nun yazısı yandaş medya organlarında geniş yankı buldu.

Takip Et

Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu, iktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak Gazetesi’ndeki bugünkü köşesinde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanma ihtimaline değindi.

Orakoğlu, “CHP’nin İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davaya 3 büyük ülke büyükelçilerinin gelmesi hayra alamet bir konu değil.” derken, “Ben Türkiye için endişelenmiyorum. Geçen hafta yeni kurulan bir partinin Genel Başkan Yardımcısı Kılıçdaroğlu’nun tutuklanması ihtimalinin güçlü olduğundan bahsetmişti de onun için mi geldiler diye düşünmüştüm.” ifadelerini kullandı.

Orakoğlu’nun yazısı şu şekilde;

KAFTANCIOĞLU DAVASININ MÜDAHİL AVUKATINI KELEŞ MERMİSİYLE KİM TEHDİT ETTİ?

* Medya önünde devletin Cumhurbaşkanı’na, devlete ve güvenlik güçlerine karşı çok ağır ifadeler kullanan Kaftancıoğlu bu sayede 100 binlerce tık, tweet beğeni alarak duruşmada ciddi bir şov yapmıştı.

* Bu şovu Twitter ve İnstagram’da paylaşıp şımarık ve umursamaz bir tavırla “Bunlar benim şahsi görüşlerimdir. Benim için hiçbir şekilde toplumun sinir uçlarını tetiklemem gibi bir kastim yoktur. Bu benim ifade hürriyetimdir” diyerek yaptıklarından ve söylediklerinden pişman olmadığını mahkeme heyetine açıklamıştı.

* Ufacık duruşma salonunda şehitlerimiz ve ülkemiz adına müdahil olarak duruşmalara katılan Avukat Cem Kaya ve Hukuk Bürosu elemanları bir köşede sıkışık bir vaziyette duruşmayı izlemeye çalışırken Kafatancıoğlu’nun arkasında CHP Grup Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları, avukatlar, baro yetkilileri, ABD, İngiltere, Fransa Büyükelçileri etten bir duvar örerek mahkeme heyetini etkilemeye çalışıyorlardı.

"KAPALI ZARF İÇİNDE KELEŞ MERMİSİ"

* Cem Kaya’ya göre mahkeme başkanı yargılamanın selahiyeti için bu şer güçlere hiçbir prim vermedi. Cem Kaya ve Hukuk Bürosu şehitlerimiz ve devletimiz adına müdahil olduğu için hukuk bürolarına kapalı bir zarf içinde keleş mermisi gönderildi.

* Terör örgütleri tarafından telefon açılarak isimsiz mektuplarla eşi ve çoluk çocuğu tehdit edildi. 4 yaşındaki çocuğunu bile tehdit ettiler.(DHKP/C ) CHP’nin İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davaya 3 büyük ülke büyükelçilerinin gelmesi hayra alamet bir konu değil. Ben Türkiye için endişelenmiyorum.

* Geçen hafta yeni kurulan bir partinin Genel Başkan Yardımcısı Kılıçdaroğlu’nun tutuklanması ihtimalinin güçlü olduğundan bahsetmişti de onun için mi geldiler diye düşünmüştüm.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin