Valilikten Örnek Karar: Nargile yasaklandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Valilikten Örnek Karar: Nargile yasaklandı

Son dakika.. Arap kültüründe önemli bir yeri olan ve son yıllarda ağırlıklı olarak Suriyeli sığınmacılar tarafından park, bahçe, ve güney sahillerinde deniz ve piknik alanlarında sınırsız olarak kuralsızca kullanılan nargileye ilk yasak kararı geldi. Gaziantep Valiliği, kentteki park ve bahçelerde nargile kullanımının yasaklandığını, aksi davranışta bulunan mekan ve kuruluşlar hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu..

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentin birçok noktasındaki park, meydan ve bahçelerin ortak kullanım alanı olduğu belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Vatandaşlarımızın toplumsal kaynaşma ve birlikte yaşama kültürü kapsamında birbirlerinin haklarına riayet ederek, park, meydan ve bahçe gibi kamusal alanların kullanımına dikkat etmeleri, bu alanların korunması ve temiz bırakılmasını hususunda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Ortak kullanım alanlarında rahatsızlığa mahal verecek uygulamalar için her türlü tedbirin alınarak kurallara uymayanlar ve ruhsatı olmayan mekânlar ile park bahçe ve benzeri alanlarda nargile kullanımına izin veren kuruluşlar ve kullananlarla ilgili yasal işlem başlatılacağı hususu; kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Youtube Kanalımızı Takip Edin