Uğur Dündar Kararını Verdi: Moderatörlük Yapmayacak


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Uğur Dündar Kararını Verdi: Moderatörlük Yapmayacak

Son dakika. Duayen gazeteci ve yazar Uğur Dündar, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın katılacağı canlı yayın programında moderatörlük yapmayacağını açıkladı. Dündar, 'Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyorum..' diyerek canlı yayın teklifine olumsuz yanıt verdi..

Uğur Dündar aldığı kararı, sosyal medya hesabından duyurdu.

Dündar açıklamasında, “Tarihi 31 Mart seçimleri öncesinde, Sn.B. Yıldırım ve Sn. E. İmamoğlu'nun katılacağı açık oturumun moderatörlüğü için her iki adayın da ismim üzerinde uzlaşmaları, onurla sürdürdüğüm 50 yıllık meslek hayatımın manevi madalyalarından biri olmuştur. Halkımızın yıllardır Türkiye'nin en güvenilir ismi olarak tarafıma gösterdiği güvenin, siyasi kutuplaşmanın zirveye çıktığı bu dönemde ve böyle önemli bir konuda her iki aday tarafından paylaşıyor olması son derece anlamlı ve değerlidir. Her iki adaya da teşekkür ediyorum” dedi.

Uğur Dündar Kararını Verdi: Moderatörlük Yapmayacak
Uğur Dündar Kararını Verdi: Moderatörlük Yapmayacak

“DEMOKRASİMİZE ZARAR VEREBİLECEK BİR TAKIM HAZIRLIKLAR YAPILDIĞI GÖRÜLÜYOR”

Programda moderatörlüğü yapmayacağını vurgulayan Dündar, “Kendime ve toplumuma karşı duyduğum sorumluluğun bilinciyle, bu açık oturumda adaletin terazisini milim saptırmayacağıma ve geçmiştekilerde olduğu gibi, her iki tarafın da yayın sonrasında teşekkürleriyle karşılaşacağıma en ufak şüphem yoktur. Bunlarla birlikte… Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar’a 'canlı yayına çıkma' tehdidi
08.06.2019

Uğur Dündar’a 'canlı yayına çıkma' tehdidi

İLGİLİ HABER

Youtube Kanalımızı Takip Edin