Üfürükçünün üflediği tüm mahalle karantinaya alındı


yayincilar/anka/ankax60.jpg Kaynak: ANKA
Üfürükçünün üflediği tüm mahalle karantinaya alındı

Kayseri Tabip Odası 'Bütün mahalle, 'kendilerine virüs bulaşmasın diye' bir üfürükçüye gidiyor. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi? Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana, dedi.” diye uyarıda bulundu.' Tabib Odası'nın uyarısı sosyal medyada gündem oldu.

Takip Et

Kayseri’de koronavirüse karşı yapılan uyarı, “üfürükçü kadın” tartışmasına döndü. Kayseri Tabip Odası vatandaşlara “Kayseri’de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli Corona (test negatif) vefatımız var. AVM’lere gitmeye çok vaktiniz olacak. Ev de Kal Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin” diye uyarıda bulundu.

Üfürükçünün üflediği tüm mahalle karantinaya alındı
Üfürükçünün üflediği tüm mahalle karantinaya alındı

Kayseri Tabip Odası'nın bu uyarısı sosyal medyada gündem oldu.

ÜFÜRÜKÇÜ KADIN ÜFLEYEREK VİRÜS YAYDI

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ise durumu şöyle anlattı:

"Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız. Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi? Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana, dedi.

Kaynak: ANKA

Youtube Kanalımızı Takip Edin