Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, 'adli yıl açılışı' için Saray'a gidiyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, 'adli yıl açılışı' için Saray'a gidiyor

İzmir, Ankara, İstanbul,Antalya, Ordu, Muğla,Adana ve Aydın gibi birçok baro, Cumhurbaikanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilecek olan Yeni Adli Yıl Açılış Töreni için Yargıtay'ın davetine katılmayacaklarını duyurmuştu. Türkiye Barolar Birliği (TBB), Başkan Metin Feyzioğlu’nun adli yıl açılış törenine katılacağını açıkladı. Daha önce Feyzioğlu konuşmasın diye düzenleme değişmişti. Feyzioğlu'nun buna rağmen, Saray'daki törende konuşmasına izin verildiği öğrenildi..

Takip Et

Türkiye Barolar Birliği(TBB) Başkanı Feyzioğlu, 'adli yıl açılışı' için Saray'a gidiyor. Daha önce uzun konuştuğu gerekçesiyle AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından azarlanan ve laf tartışması yaşanan olay sonrası bu tür törenlerde konuşması kanun çıkartılarak yasaklanan Feyzioğlu'nun, Saray'daki törende konuşma yapmasına izin verildiği öğrenildi.

TBB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yargıtay Başkanlığı’nın Adli Yıl Töreni’ne Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nı davet etmesi üzerine konu Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’nda tüm yönleriyle görüşülmüştür.

İLGİLİ HABER

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu törene katılım sağlanmasına karar vermiştir.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törene katılacak ve eskiden beri gelen geleneğin devamı olarak Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ile birlikte Adli Yıl açış konuşmasını yapacaktır.

Meslektaşlarımızın ve milletimizin beklentisi sorunlarımızın konuşarak çözülmesidir. Bizim de sorunları konuşarak, iletişim kurarak hep birlikte çözebileceğimize inancımız tamdır.

İLGİLİ HABER

BAROLAR KATILMAYACAK
İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere çok sayıda baro Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenecek adli yıl açılış törenine katılmayacağını duyurmuştu.

Danıştay’ın 2014’te yapılan 146. Yıldönümü töreninde konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşma süresine sinirlenen dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan salonu terketmiş, ertesi yıl yapılan törenlerde konuşma sürelerine ilişkin düzenleme yapılmıştı.

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin