Tüm tıp ve diş hekimliği uzmanlık öğrencilerine aktif görev


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Tüm tıp ve diş hekimliği uzmanlık öğrencilerine aktif görev

Son dakika.. Sağlık Bakanlığı, tıp ve diş hekimliği uzmanlık öğrencilerini Corona virüs salgını mücadelesinde görevlendirme kararı aldı.  Resmi Gazete'de yayımlanan kararda 'deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağandışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde görevlendirilmeleri..' ibaresine yer verildi..

Takip Et

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı, tıp ve diş hekimliği uzmanlık öğrencilerini coronavirüs salgını mücadelesinde görevlendirme kararı aldı. 

Uzmanlık öğrencilerinin "deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağandışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde uzmanlık hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilmesine" ve "bu görevlerde geçen sürelerin eğitim süresinden sayılmasına" ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tüm tıp ve diş hekimliği uzmanlık öğrencilerine aktif görev
Tüm tıp ve diş hekimliği uzmanlık öğrencilerine aktif görev

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelik değişikliği şöyle:

21 Mart 2020 CUMARTESİ
Resmî Gazete
Sayı : 31075
YÖNETMELİK
Sağlık Bakanlığından:

TIPTA VE DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 26/4/2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin dördüncü fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

Ancak deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağandışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde uzmanlık öğrencileri, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilebilir. Bu görevlerde geçen süreler eğitim süresinden sayılır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin