TSK: Zeytin Dalı Harekatı'nda toplam 1829 terörist öldürüldü


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
TSK: Zeytin Dalı Harekatı'nda toplam 1829 terörist öldürüldü

Son dakika.. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin kırsalında yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda 34. güne girildi. TSK'dan yapılan açıklamada, " 1829 terörist etkisiz hale getirildi." denildi .. Öte yandan ilerleyen saatlerde Türk askeri, Afrin'in güneybatısındaki Tell Dilur köyünü de teröristlerden temizledi.

Takip Et

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Halep kentine bağlı Afrin kırsalında terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı 34. gününde. TSK'dan harekata ilişkin son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, 1829 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Türk savaş uçaklarının, teröristlere ait belirlenen hedefleri havadan bombaladığı harekat, karadan da topçu bataryaları ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) desteğiyle sürdürülüyor.

91 NOKTA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Zeytin Dalı Harekatı'nda ilerleyiş sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgede huzuru tesis etmek ve güvenliği sağlamak amacıyla terör örgütlerine karşı başlattığı Afrin Harekatı'nda 33 günde 91 nokta ele geçirildi.

İŞTE TSK'NIN AFRİN'DE TEMİZLEDİĞİ NOKTALAR

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo, Duraklı, Hayyam, Surain, Çarkanlı ve Akanlı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya Harab Summak ve Hantalli köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani,Divan Tahtani, Mervane, Helkece köyleri ve onlara hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri, Sattuf evleri ve Kalki köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası; Şeran beldesinde Burseya Dağı, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo, Dikmetaş, Zeytinak, Arpaviran ve Dayr Savvan köyleri ile Sirgaya ve Nebi Huri Tepeleri ile Cemiliyye köy altı yerleşimi."

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin