TRT Çocuk'ta çocuğun konuşmasını sansürleyen sunucu konuştu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
TRT Çocuk'ta çocuğun konuşmasını sansürleyen sunucu konuştu

TRT Çocuk’ta yayınlanan bir programda 'Kaz Dağları’na zarar veriliyor' diyen 9 yaşındaki Utku isimli çocuğun sözlerini sansürlenmesinin ardından gelen tepkilere, programın sunucusu Gözde Çevik’ten yanıt geldi. Çevik, Biz size rağmen gülmeye, eğlenmeye, bunları yaparken de öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz.. sözleriyle yaptıklarını savundu.

Takip Et

Çocuk programında çocuğun konuşmasından korkan ve sansürleyen sunucu Gözde Çevik, sosyal medya hesabından eleştirilere yanıt verdi..

TRT Çocuk’ta yayınlanan bir programa telefonla bağlanarak “Kaz Dağları’na zarar veriliyor” diyen 9 yaşındaki Utku’nun sözünün kesilmesiyle ilgili açıklama yapan sunucu Çevik, “Bırakalım da Türkiye’nin ortak değeri TRT Çocuk, siyasetten, günlük tartışmalardan uzak dursun” diyerek kendini savundu.

İLGİLİ HABER

Çevik, şunları kaydetti:

“Nereden bilebilirdim ki TRT Çocuk’un hiçbir zaman konusu olmayan gündelik tartışmaların benim programımda dile getirileceğini, nereden bilebilirdim ki çevre duyarlılığını çocuklara en iyi anlatan kanalıma tam da bu konuda eleştiriler geleceğini…

Sosyal medyada bu şekilde gündeme geldiğim için üzgünüm… Bırakalım da Türkiye’nin ortak değeri TRT Çocuk, siyasetten, günlük tartışmalardan uzak dursun. Ben, o tertemiz çocuklar sayesinde neşe dolu bir hayat geçiriyorum. Tartışmalarınızı bizden ve çocuklarımızdan uzak tutun. Biz size rağmen gülmeye, eğlenmeye, bunları yaparken de öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar oluğu gibi bundan sonra da gündelik tartışmalarınızın bir parçası olmayacağız. Son olarak; sosyal medya üzerinden küfür eden hakaret edenleri çocukların gülen yüzü hatrına umursamıyorum.”

TRT Çocuk'ta çocuğun konuşmasını sansürleyen sunucu konuştu
TRT Çocuk'ta çocuğun konuşmasını sansürleyen sunucu konuştu
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin