Suudi Arabistan, Türk mallarına karşı boykot başlattı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Suudi Arabistan, Türk mallarına karşı boykot başlattı

Suudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Ajlan al-Ajlan'ın yaptığı “Türkiye'ye dair her ürüne boykot” çağırısında bulundu. Sosyal medyada 869 ile başlayan Türk mallarına boykot paylaşımları yapılıyor. Türkiye hükümeti ise söz konusu boykot uygulamasına karşı sessiz..

Takip Et

Ülkenin Ticaret Odaları Başkanı Ajlan al-Ajlan'ın yaptığı “Türkiye'ye dair her ürüne boykot” çağırısının ardından Türk malı ürünlerin barkod numarasının 869 ile başladığı bilgisi internetten paylaşılmaya başlandı. Paylaşımlarda, barkod numarası 869 ile başlayan hiçbir ürünün alınmaması çağrısı yapılıyor.

BOYKOT ÇAĞRISINA TÜRKİYE'DEN SES ÇIKMADI

Suudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Al-Ajlan Cumartesi günü twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Türkiye'ye dair, ithalat, yatırım ya da turizm olsun her şeye boykot uygulamak her Suudlu tüccar ya da tüketicinin sorumluluğudur” demişti. Türkiye'den bu açıklamaya cevap niteliğinde herhangi bir resmi açıklama yapılmaması da dikkat çekti.

Suudi Arabistan, Türk mallarına karşı boykot başlattı
Suudi Arabistan, Türk mallarına karşı boykot başlattı


3.ÜLKELERE KONTROL

Sözcü'nün haberine göre ise, Konuya yakın kişiler sorunun masada çözülebilmesi için iki ülke arasındaki ticari heyetlerin görüşme halinde olduğunu ancak Suudi Arabistan gibi krallıkla yönetilen bir ülke söz konusu olduğunda burada çok umutlu olunamadığını belirtiyor. Suudi Arabistan'ın, Türk üreticilerin ülkeye ihracat için 3'üncü ülkeler üzerinden yeni bir rota belirlemesine karşı her ürünün menşeyini kontrol edecek bir kontrol sistemi üzerinde çalıştığı da belirtiliyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin