Suriye'den acı haber: 2 Türk askeri şehit 5 yaralı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Suriye'den acı haber: 2 Türk askeri şehit 5 yaralı

Son dakika.. Suriye'den yine kahreden haber geldi.. MSB'den yapılan açıklamaya göre İdlib bölgesindeki unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman Türk askeri şehit oldu, 5 askerimiz de yaralandı.

Takip Et

Son dakika.. İdlib'de 2 askerimiz şehit oldu, 5 askerimiz yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi.

MSB DUYURDU: 50'DEN FAZLA REJİM UNSURU ÖLDÜRÜLDÜ
Milli Savunma Bakanlığı, 50'den fazla rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiğini de duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir.

Suriye'den acı haber: 2 Türk askeri şehit 5 yaralı
Suriye'den acı haber: 2 Türk askeri şehit 5 yaralı

Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.

İdlib bölgesindeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; 50'den fazla Rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiği öğrenilmiştir.

İDLİB'TE NELER OLUYOR

Suriye'de Esad rejimi askerlerinin ilerleyişini engellemek ve gözlem noktaları ile mevzileri korumak için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sabah saatlerinde cephelere, tank ve komando sevkiyatı yapmıştı.

TSK'nın, intikal sırasında ÇNRA ve Fırtına obüsleriyle peş peşe atışlar yaptığı belirtilmişti. İHA'nın yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre, TSK'nın Serakib'de rejim hedeflerine düzenlediği topçu atışlarında 5 adet top imha edilmişti.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin