Suriye'den acı haber: 1 askerimiz şehit oldu, 1 asker yaralı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Suriye'den acı haber: 1 askerimiz şehit oldu, 1 asker yaralı

Suriye'de başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında ABD ve AKP hükümeti arasında laınan ateşkes anlaşmasına rağmen teröristler tarafından hain bir saldırı gerçekleştirildi.. MSB, Tel Abyad'da keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerin açtığı tanksavar ve hafif silah ateşi sonucunda bir askerin şehit olduğunu, bir askerin ise yaralandığını duyurdu

Takip Et

Barış Pınarı Harekatı'nda ABD ve AKP hükümeti arasında varılan ateş kes anlaşması devam ederken bölgeden hain bir saldırı haberi geldi.. PKK/YPG mensubu teröristler askerlerimize roket, tanksavar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırı sonucu gelen ilk bilgiye göre 1 askerimizin şehit oldu, 1 askerimiz de yaralandı. 

Saldırıya ilişkin MSB'den yapılan açıklama şöyle; Fıratın Doğusunda Tel-Abyad bölgesinde 20 Ekim 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerce açılan tanksavar ve hafif silah ateşi neticesinde şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılık verilmiştir.


ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YPG'li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir. Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulayn'a emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleşmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin