Soylu kaldı, Koca istifa hazırlığında, iddiası


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Soylu kaldı, Koca istifa hazırlığında, iddiası

Geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararı ile başlayan AKP kabinesinde krizin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmemesine rağmen sürdüğü öğrenildi. Hafta sonu istifa etmek isteyen Bilim Kurulu üyelerini ikna eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Soylu’nun göreve devam etmesinin ardından istifasının cebinde olduğu belirtildi.

Takip Et

Yeniçağ’ın haberine göre; Küresel salgın halini alan korona, Türkiye’yi de etkisi altına almasının yanında siyasi krize de neden oldu. Geride bıraktığımız hafta sonu için uygulanan sokağa çıkma yasağının Cuma gecesi ilan edilmesinin yarattığı izdihamla tepkilerin odağındaki isim haline gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya istifa kararından geri adım attırılması, kabinede yeni bir krizi tetikledi.

KARAR VERECEK

Hafta sonu istifa etmek isteyen Bilim Kurulu üyelerini ikna ettiği öğrenilen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gerilim yaşadığı Soylu’nun istifasının kabul edilmemesine tepki gösterdiği ve istifasının cebinde olduğu öne sürüldü. Koca’nın arasındaki soğukluğun halen sürdüğü Soylu’nun istifanın reddedilmesini, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun korona salgınına karşı verdiği mücadelenin gözardı edilmesi olarak yorumladığı belirtildi.

"BU KOŞULLAR ALTINDA ÇALIŞAMAM"

Koca’nın 'bu koşullar altında çalışamam dediği' ve kesin kararını ise birkaç gün içinde netleştireceği belirtildi. 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin