Son dakika: Türkiye'de tüm eğlence mekanları kapatılıyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: Türkiye'de tüm eğlence mekanları kapatılıyor

Son dakika haberi.. Türkiye genelinde halka açık tüm eğlence mekanlarına corona virüs yasağı.. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” Konulu Ek genelge gönderdi. Genelge ile Koronavirüs salgını nedeniyle diskotek, bar, pavyon ve gece kulüplerinin yarın saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacak.

Takip Et

Son dakika haberine göre Türkiye'de tüm eğlence mekanları Corona Vİrüs tedbirleri kapsamında kapatılıyor.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine koronovirüs tedbirleri konulu ek genelge gönderdi.

Genelgede; koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin