Son dakika: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika:  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla görevden alındı... Pakdemirli'nin yerine Vahit Kirişci atandı.

Takip Et

Son dakikia.. AKP hükümetinde 'istifa eden veya affını isteyen' bakanlara bir yenisi daha eklendi.. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla görevden alındı...

Pakdemirli'nin yerine Vahit Kirişci atandı. 

Son dakika:  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etti
Son dakika: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etti

Vahit Kirişci Kimdir ?
Vahit Kirişci, (d. 4 Aralık 1960, Kahramanmaraş, Türkiye), Türk siyasetçi.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi'nde tamamladı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda teknik eleman olarak çalıştı.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. 16'sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.

22.ve 23.Dönem Adana Milletvekillidir. 22. Dönem'de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı yaptı. 23. Dönem'de aynı Komisyon'un Başkanlığına yeniden seçildi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin