Okullar tatil edildi, Maçlar seyircisiz, Yurtdışı gezileri iptal


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Okullar tatil edildi, Maçlar seyircisiz, Yurtdışı gezileri iptal

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İlk orta ve lise dengi okulların 16 Mart Pazartesi gününden itibaren tatil edildiğini açıkladı. Öte yandan alınan kararla birlikte hafta sonundan itibaren Nisan sonuna kadar tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kalın, şu ana kadar sadece bir vaka ile karşılaşıldığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yurt dışı programlarının ertelendiğini açıkladı.

Takip Et

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İlk orta ve lise dengi okulların Pazartesi gününden itibaren tatil edildiğini açıkladı

Kalın'ın açıklamalarından satırbaşladı;

Son dakika haberine göre,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kritik koronavirüs toplantısı sona erdi. 5 saat süren zirvenin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yapıyor. Kalın, "16 Mart tarihinden itibaren okullar tatil edilecek. 23 Mart tarihi itibariyle öğrencilerimiz uzaktan eğitimle öğrenimlerine devam edecek"

TATİL ÖNE ÇEKİLDİ; 23 MART SONRASI UZAKTAN EĞİTİM OLACAK

Koronavirüse karşı alınan tedbirler ve bundan sonra alınacak tedbirler kapsamlı bir şekilde değerlendirildi. Uzmanların tavsiyeleri ve ilgili birimlerin tavsiyeleri ile bu tedbirler kararlı bir şekilde uygulandı. Alınan tedbirleri kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız paniğe kapılmasın. İlk orta ve lise okulları 16 mart’tan itibaren 1 hafta tatil edilecek. Uzaktan eğitim olacaktır. Üniversitelerimizle ilgili 16 mart tarihinden itibaren üniversitelerimiz 3 hafta tatil edilecektir. 

- Üniversitelerimizle ilgili 16 Mart tarihinden itibaren üniversitelerimiz 3 hafta tatil edilecektir. 

- Etkinlikler uzmanların yaptığı tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakaların nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması karar alınmıştır.

- Daha önce bakanımızın ad ifade ettiği gibi yurt dışından Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın kendilerini kontrol etmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu süreci paniğe kapılmadan birlikte atlatma kabiliyetine sahibiz. Hayatımızda bir panik havası yaratmadan tedbirleri uygulamak suretiyle hep birlikte yürüteceğiz.


- Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır.

- (Koronaviüs salgını) Bu süreci, el birliğiyle ne rehavete ne de paniğe kapılmadan, inşallah birlikte atlatma imkan ve kabiliyetine sahibiz.

- (Kovid-19 salgını) Dünyadaki tabloya baktığınızda Türkiye'de alınan tedbirlerin etkili olduğunu görüyoruz.

- Öğrenciler, 23 Mart'tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.

- Sağlık durumu iyi etrafında onunla ilgili karantinaya alınan kişilerde sorun yok. Yapılan testler sonucunda 1 kişide pozitif çıktı sonuçlar.

- İtalya'dan tahliye planımız şu anda yok. Vatandaşlarımızın orada kendilerini koruma altına son derece önemli, ama Türkiye'ye gelmeleri durumunda Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyelerini dinlemeleri son derece önem arz ediyor.

- Şu an itibariyle tek vaka. Tespit edilen tek vaka var.  

- Cumhurbaşkanımızın yurt dışı planlarını da bir süre erteliyoruz.

- Dershanelere tavsiyemiz okullarla ilgili ara verme takvimine kendilerini uydurmaları.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin