Son dakika: Okul tatili 30 Nisan'a kadar uzatıldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: Okul tatili 30 Nisan'a kadar uzatıldı

Son dakika Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüs salgınına ilişkin alınan yeni önlemleri duyurdu. Buna göre virüs salgını nedeniyle eğitime verilen ve 30 Mart Pazartesi günü sona erecek olan aranın 30 Nisan tarihine kadar uzatıldı. BU Tarihe kadar uzaktan eğitim devam edecek

Takip Et

Türkiye’deki corona salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yeniden bir araya geldi.

Korona Salgını nedeniyle 23 Mart 2020 tarihinden beri uzaktan eğitim devam ediyor. Planlamaya göre 30 Mart pazartesi açılması beklenen okulların tatilinin ileri bir tarihe uzatıldığı duyuruldu..

Alınan ve alınacak tedbirler üzerine konuşan bakanlar ortak açıklama yapıyor…

BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI;

Bakan Koca şunları söyledi:

- 185 ülkede 8 milyara yakın insan endişe içinde. Hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var yakalanmamak. Bu hastalığa karşı irademiz var.

- Mücadeleyi organize eden güçtür devlet, uygulama size bağlıdır. Hiçbir hekim, virüsün size bulaşmasını önleyemez, bunu siz önleyebilirsiniz. Gerekli durumlarda maske takarak önleyebilirsiniz, temastan kaçarak önleyebilirsiniz.

- Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil. Farkında olmadığınız bir hastalığınız varsa virüs onu ortaya çıkaracak. Dikkatli olmalısınız.

- Misafir gelirse sarılmak yok. El öpmek yok. Uygulamayı tatil olarak görmeyin. Çocuklarınızın eğitimi devam ediyor. Verilen ara uzatılacak.

- Eğitime verilen ara uzatıldı. Birazdan bakan bey de değinecek.

- Unutmayın, aldığımız tedbirler kadar güçlüyüz. Bu arada kamuoyunun daha net bir bilgiyi alması için bir şey söylemek istiyorum.

- Vaka sayılarını bildirmeye uğraşıyoruz. Bundan sonraki dönemde, hem toplam hasta sayısını, test sayısını, kaybettiğimiz vaka sayısını, yoğun bakımda olan hasta sayısını, entübe olan hasta sayısını ve iyileşen hasta sayısı olmak üzere, dijital ortamda hergün güncellenerek bunu kamuoyu ile paylaşmış olacağız.

Bakan Ziya Selçuk ise şu ifadeleri kullandı:

OKUL TATİLİ 30 NİSAN'A KADAR UZATILDI

- Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştük.

- Uzaktan eğitme başlandı. Bu hafta test haftasıydı. Önümüzdeki hafta eğitime devam edeceğiz. Telafinin ne zaman nasıl olacağı bilim kurulunun kararlarıyla doğrudan ilgili.

- Bilim Kurulu'nca eğitime verilen aranın 30 Nisan tarihine kadar uzatılması kararı aldık..30 Nisan'a kadar uzaktan eğitimin devam etmesi kararını aldık 

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin