Son dakika: OHAL 3 ay uzatıldı. Türk Hava sahası K. Irak'a kapatıldı


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Son dakika: OHAL 3 ay uzatıldı. Türk Hava sahası K. Irak'a kapatıldı

Son dakika... OHAL 3 Ay daha uzatıldı. Türkiye Hava Sahası Kuzey Irak'a kapatıldı... ÇAYKUR zammı geri alındı.. Bakanlar Kurulu'nda son dakika açıklamaları peş peşe geldi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, OHAL'in 3 ay daha uzatıldığını açıkladı. İşte MGK sonrası hükümetin aldığı kararlar..

Takip Et

Bekir Bozdağ ayrıca Türk hava sahasının Kuzey Irak'a kapatıldığını açıkladı, Habur Sınır Kapısı'nın Bağdat merkezi yönetimine devri için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan ve saat 16.28'de başlayan toplantı, yaklaşık 30 dakika sürdü.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, şu sıralar toplantı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklama yapıyor.
"Deniz Baykal'ın durumunun iyi olduğuna dair bilgi almış bulunuyoruz. Baykal'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Umarız kısa sürede sağlığına kavuşur ve Meclis'te ülkemize ve milletine kaldığı yerden devam eder. 

ÇAYKUR ZAMMI GERİ ALINDI

Çaykur, çay fiyatlarına yüzde 20 zam yapma kararı almıştı. Bakanlar Kurulu bu zammın geri alınmasına karar verdi. Yapılan bu zam geri alınacaktır. Çay fiyatları zamsız uygulanmaya devam edecektir.

TÜRK HAVA SAHASI KUZEY IRAK' KAPATILDI

Türkiye hava sahasının Kuzey Irak'a kapatılması yönündeki MGK tavsiyesi sonucunda hava sahası kapatılmıştır. İbrahim Halil Sınır Kapısı'nın da Irak Hükümetine devri konusunda MGK tavsiyesi doğrultusunda dvir çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.

OHAL 3 AY DAHA UZATILDI..

OHAL'in uzatılıp uzatılmaması konusunda da MGK 3 ay uzatılması tavsiyesini Bakanlar Kurulu'na iletti. Bakanlar Kurulu da alınan tedbirlerin devamını sağlamak amacıyla OHAL'in 3 ay daha uzatılmasını karara bağlamıştır. Ve karar TBMM Başkanlığı'na gönderilmiştir. OHAL bizzat hükümete ilan edilmiştir. Vatandaşımızın günlük hayatında bir değişiklik söz konusu değildir." 

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin