Son dakika: Kastamonu genelinde alkol yasaklandı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: Kastamonu genelinde alkol yasaklandı

Son dakika.. Kastamonu Valiliği'nden tartışmaya yaratacak yasak kararı.. Valilik tarafından yapılan duyuruya göre il genelinde alkol kullanımı yasaklandı. Karara uyulmaması halinde cezai işlem uygulanacağı açıklandı..

Takip Et

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in imzasıyla yayınlanan, ‘Kastamonu İl Sınırları İçerisinde Çevreyi Rahatsız Edecek Şekilde Açıkta Alkol Almanın Engellenmesine Dair Karar' isimli duyuruyla il genelinde açık alanlarda alkol almak yasaklandı.

Yapılan duyuru şu şekilde;

“Kastamonu il sınırları içerisinde, kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istirahatine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlarda, ibadethaneler ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM'leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri ve benzeri ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde, çevresinde, çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesinin yasaklanarak, bu karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı takdirde 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesini ihlalden işlem yapılacaktır.”

Son dakika: Kastamonu genelinde alkol yasaklandı
Son dakika: Kastamonu genelinde alkol yasaklandı
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin