Son dakika: İstanbul'da yarıyıl tatili erkene alındı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: İstanbul'da yarıyıl tatili erkene alındı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların yarıyıl tatiline erken başlayacağını duyurdu ve saatleri açıkladı. Okullar ne zaman ve saat kaçta tatil edilecek...

Takip Et

Son dakika: İstanbul'da yarıyıl tatili erkene alındı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın normal okullarda yarıyıl tatilinin saat 10.00’da, ikili eğitim yapan okullarda da sabahçılar için 10.00’da, öğlenciler 14.00’te başlayacağını duyurdu.

VALİ YERLİKAYA'NIN AÇIKLAMASI:  "21 Ocak Cuma günü ilimizde beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle; Normal eğitim yapan okullarımızda 10.00, ikili eğitim yapan okullarımızda; sabahçılar 10.00, öğlenciler 14.00’ten sonra yarıyıl tatiline başlayacaktır. İyi tatiller, dinlenmeyi ihmal etmeyin

AKOM UYARMIŞTI
Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul’un cuma gününden itibaren, İzlanda alçak basınç sisteminin etkisi altına girmesinin beklendiği uyarısı yapılmıştı. 

AKOM'dan Meteoroloji uzmanı Osman Çaylak,önümüzdeki hafta boyunca İstanbul'da sıcaklığın azalacağını, önümüzdeki 6-7 gün boyunca soğuk havayla karşı karşıya kalınacağını belirtti.

Çaylak, "Bu süreç uzadığı zaman olayın şekli değişiyor. Vatandaşların daha tedbirli olmaları gerekiyor. Bu konuda elektrikte aksamalar yaklaşabilir, elektirik kesintileri olabilir. Suda doğalgaz kesintilerinin yaşanma ihtimali olabiliyor. Bunu daha önceki tecrübelerimizde de gördük. Biz yapacaklarımızı planladık, geniş bir tecrübemiz var" diye konuştu. 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin