İstanbul'da ilk Koronavirüs vakası: Belge paylaşıldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İstanbul'da ilk Koronavirüs vakası: Belge paylaşıldı

Son dakika haberi.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 25-26. dönem milletvekili Barış Yarkadaş, Türkiye'de ilk Koronavirüs vakasının ortaya çıktığını öne sürdü. Yarkadaş'ın iddialarına göre, Çinli çocuğun tedavi altına alındığı bölgede tam anlamıyla bir 'karantina' yok. Aynı katta başka çocuklar da var. Personel ise sadece maske takıyor... İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi kaynakları, konuyla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Bakan Koca iddiaları yalanlarken, Yarkadaş, "İşte Belge: Bakın bakalım Y. M. adlı 6 yaşındaki kız çocuğu için doktor hangi teşhisi koymuş" dedi

Takip Et

CHP'li Barış Yarkadaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı açıklamada İstanbul Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi’nde Çinli bir çocuğa koronavirüs tanısının koyulduğunu söyledi. Yarkadaş, “Çinli çocuğun tedavi altına alındığı bölgede tam anlamıyla bir ‘karantina’ yok. Aynı katta başka çocuklar da var. Personel ise sadece maske takıyor” diye yazdı. 

YARKADAŞ BELGEYİ PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "koronavirüs hastamız yok" açıklamasınının ardından rapor paylaşan Yarkadaş, "asta haklarına saygıdan dolayı Çinli çocukla ilgili fazla bilgi vermek istemedim. Ancak yandaş medya ve Sağlık Bakanlığı beni yalanlamaya çalışınca belgeyi yayınlamak şart oldu. İşte Belge: Bakın bakalım Y. M. adlı 6 yaşındaki kız çocuğu için Dr. hangi teşhisi koymuş" ifadelerini kullandı.

Son dakika: İstanbul'da Koronavirüs iddiası
Son dakika: İstanbul'da Koronavirüs iddiası

Yarkadaş yaptığı açıklamada, "Dün gece saat 21.00 sularında 6 yaşındaki Çinli bir çocuk, ailesi tarafından Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'ne getirildi. Çocuk, ilk tedavisinin ardından ilaç verilerek evine gönderildi. Ancak ailesi gece geç saatlerde bu kez İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başvurdu" ifadelerini kullandı.

Son dakika: İstanbul'da Koronavirüs iddiası
Son dakika: İstanbul'da Koronavirüs iddiası

İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ'NDEN 'KORONAVİRÜS' AÇIKLAMASI

CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş’ın gündeme getirdiği iddia ile ilgili İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi kaynakları açıklama yaptı.

Birgün'ün haberine göre; Koronavirüs şüphesiyle hastanede tedavi altına alınan Çinli çocuğun 10 gün önce Şangay’dan Türkiye’ye geldiğinin öğrenildiğini bildiren kaynaklar, an itibariyle hastalığın kesin teşhisinin yapılmadığını kaydetti.

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ilk tedaviye rağmen çocuğun durumunun dün akşam saatlerinde ağırlaştığını aktaran tıp fakültesi kaynakları, bugün ise durumunun daha iyi olduğunu söyledi.

Tıp fakültesi kaynakları, koronavirüs şüphesi nedeniyle gerekli testlerin yapıldığını ancak sonuçlarının ise henüz çıkmadığını söyledi.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN AÇIKLAMA

Bu saat 09.00'da toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şüpheli görülen 68 kişiden örnek alarak analiz edildi. Şu ana kadar Türkiye'de kesin olarak yeni Koronavirüs tanısı alan hastamız olmadı" dedi. Koca ayrıca Adana'da gözetim altındaki iki vakanın sonuçlarının negatif çıktığını bildirdi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin