Son dakika: Formula 1 Türkiye'den alındı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: Formula 1 Türkiye'den alındı

Formula 1 yönetimi, Türkiye GP’sinin seyahat kısıtlamaları nedeniyle 2021 takviminden çıkarıldığını açıkladı. Yine geçtiğimiz günlerde salgın nedeniyle İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finali Lizbon’a alınmıştı.

Takip Et


Formula 1, seyahat kısıtlamaları nedeniyle Türkiye GP’sinin iptal edildiğini resmen açıkladı. 13 Haziran’da İstanbul Park’ta yapılması planlanan F1 İstanbul ayağı, Covid-19 önlemleri nedeniyle iptal edildi.

Açıklamada “Seyahat kısıtlamaları nedeniyle Haziran ayında Türkiye’deki yarışı gerçekleştirmemiz maalesef mümkün değil” denildi.

STEFANO DOMENİCALİ: TÜRKİYE’DE YARIŞMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ

Formula 1TM’nin açıklamasında görüşlerini belirten Formula 1TM Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, “Hepimiz Türkiye’de yarışmayı dört gözle bekliyoruz, ancak uygulanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle haziran ayında Intercity İstanbul Park’ta olamayacağız. Yarışın Türkiye’de gerçekleşmesi için büyük çaba gösteren Intercity İstanbul Park yönetimine ve Türkiye’deki tüm yetkililere süreçteki uğraşları için teşekkür ederiz. ..” dedi.

Türkiye’nin takvimden çıkarılmasının ardından Fransa’nın bir hafta öne çekildi, Avusturya’da iki yarış yapılacak

VURAL AK: 2021 YILI İÇERİSİNDE BU ORGANİZASYONU TÜRKİYE’YE TEKRAR GETİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ise “Intercity İstanbul Park olarak geçtiğimiz yılın en iyi yarışını organize etmemiz, Formula 1TM yönetiminin bu yıl yarışları Türkiye’ye getirme konusundaki motivasyonunu oldukça artırmıştı. Bu süreç içerisinde Formula 1TM CEO’su Stefano Domenicali ile de büyük bir uyum içerisinde çalıştık ve kendisiyle güzel bir dostluğumuz oluştu. Yarışların Türkiye’de düzenlenmesi konusundaki çalışmaları için kendisine de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geldiğimiz noktada İngiliz Hükümeti’nin almış olduğu seyahat kısıtlamaları kararı neticesinde 11-13 Haziran’da gerçekleşecek olan Türkiye yarışı teknik nedenlerle yapılamaz hale geldi. Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz yıldan çok daha iyi bir yarış organize etmek için biz her zaman hazırız. Intercity İstanbul Park olarak bu dev organizasyonu hem 2021 sezonu içerisinde, hem de önümüzdeki yıllarda tekrar Türkiye’ye getirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Formula 1TM yönetimi de yarışın burada gerçekleşmesi için çok istekli. Umuyoruz ki geçtiğimiz yıl Türkiye’ye yaşattığımız bu gururu bu yıl tekrar edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NİN ARDINDAN…
Öte yandan daha önce salgın nedeniyle İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finali Lizbon’a alınmıştı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin