Kilis'te, Suriyeli anne ve kızı akrabaları tarafından öldürüldü


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Kilis'te, Suriyeli anne ve kızı akrabaları tarafından öldürüldü

Kilis'te dağlık alanda 2 kadın cesedi bulundu. Cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemesi tamamlandı. Olayda dağlık alanda iki kadının bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi. Ölenlerin ise Suriye uyruklu Nura Hac Süleyman ile kızı Rihm El Mahammed olduğu öğrenildi. Kaçtığı tespit edilen cinayet şüphelisi akrabaları ise Gaziantep merkezde düzenlenen operasyonla yakalandı

Takip Et

Kilis Merkeze bağlı Topdağı köyü civarında biri yol kenarındaki eski kum ocağında diğeri de ona yaklaşık 100 metre uzaklıkta dağlık alanda ceset gören bir çoban durumu yetkililere bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri, cansız bedenlerin 2 kadına ait olduğunu belirledi.

Kilis'te, dağlık alanda bulunan 2 cansız bedenin, Suriye uyruklu Nura Hac Süleyman (50) ile kızı Rihm El Mahammed'e (13) ait olduğu ve bıçaklandıkları belirlendi. Cinayet şüphelisi akrabaları Ş.H.S. (30), gözaltına alındı.

Dün akşam Topdağı köyü yakınlarında meydana geldi. Koyun otlatan çoban, eski kum ocağının olduğu dağlık bölgede 2 cansız beden görünce polise bildirdi.

Son dakika: Dağlık alanda iki kadına ait cansız beden bulundu
Son dakika: Dağlık alanda iki kadına ait cansız beden bulundu

İhbarla gelen ekipler, aralarında 100 metre mesafe bulunan cansız bedenleri, olay yeri incelemesinin ardından morga kaldırdı.

Zanlı kıskıvrak yakalandı
Burada yapılan incelemede, iki kadının da bıçaklanarak öldürüldükleri tespit edildi. Cansız bedenlerin, Suriye uyruklu Nura Hac Süleyman ile kızı Riham Ali Elmuhammed'e ait olduğu belirlendi.

Yapılan araştırmada, anne ve kızın, akrabaları olan Suriyeli Ş.H.S. tarafından öldürüldüğü saptandı. Kentten ayrıldığı saptanan Ş.H.S., jandarma ekiplerinin çalışmasının ardından Gaziantep'te düzenlenen operasyonla yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli, sorgulanmak üzere Kilis'e getirildi.

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin