Son dakika: CHP Menemen teşkilatı istifa etti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: CHP Menemen teşkilatı istifa etti

Son dakika. Yerel seçimleri sayılı günler kala CHP'den istifa haberleri peş peşe geliyor.. CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, kendisinin ve ilçe yönetiminin görevlerinden istifa ettiğini bildirdi. Yine dün akşam İstanbul İl Başkanı canan Kaftancıoğlu görevinden istifa etmiş ancak ilerleyen saatlerde istifasını geri çekmişti

Abone ol

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak basına yaptığı istifa açıklamasında, 2004, 2009 ve 2014 yılında yapılan seçimlerde mevcut belediye başkanı Tahir Şahin’in rakiplerine fark attığını ifade etti.

Şahin’in, 2019 yerel seçimlerinde halkın ve örgütün baskısı üzerine yeniden aday adayı olduğu vurgulanan Taklak, şunları kaydetti:

“Şahin’in hiçbir gerekçe gösterilmeden Genel Başkan ve Genel Merkez tarafından aday gösterilmemesine bir anlam verememekteyiz. Yapılan bu haksızlığa tepkisiz kalmamız düşünülemezdi. Bu anlayış CHP’yi ne genelde ne yerelde iktidar yapmak istemiyor. Partimizi iktidar yapmama anlayışına anlam verememekteyiz. Genel Merkez tarafından gösterilen adayla başarılı olunamayacağının tespiti net olarak görülmektedir. Menemen Belediye Başkanlığını kaybetmek istemediğimiz için CHP İlçe Yönetim Kurulu olarak istifa ediyoruz. Kaybeden değil, kazanan olacağız.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu İstifa kararını geri çekti
28.01.2019

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu İstifa kararını geri çekti

İLGİLİ HABER
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin