Son dakika: Baklavacı magandaları karşılayan polis açığa alındı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: Baklavacı magandaları karşılayan polis açığa alındı

İstanbul, Pendik’te yaşanan ve infiale neden olan olayda tartışması yaşadığı otomobilin önünü kesen iki maganda ‘Seydioğlu Baklavaları’ firmasının sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel ifade için gittikleri Pendik Merkez karakolunda polis kapıda karşıladı, tokalaştı. Yol kesen ve araca hasar veren zanlıların emniyete getiriliş sırasında ellerini sıkan polis amiri açığa alındı.

Takip Et

İstanbul, Pendik'te yol verme tartışması yaşadığı otomobilin önünü kesen iki maganda, içinde hamile kadının bulunduğu aracın şoför kapısını açamayınca aynasını kırmış ve ardından kaputuna çıkıp tekmelemişti. Seyidoğlu Baklavaları’nın ortakları olduğu öğrenilen Hasan Sel ve Hüseyin Sel bugün ifade vermek için gittikleri polis merkezinin kapısında polis memurları tarafından karşılanmış bir polis amiri tarafından elleri sıkılarak içeri alınmıştı. Bu görüntülerin haber olmasının ardından polis amirine tepki yağmıştı.

Son dakika: Baklavacı magandaları karşılayan polis açığa alındı
Son dakika: Baklavacı magandaları karşılayan polis açığa alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada karakol kapısında zanlıların elini sıkan polis amirinin açığa alındığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Pendik Fevzi Çakmak Mahallesi D-100 Karayolu üzerinde meydana gelen olayın şüphelilerin polis merkezi amirliğine girişi anında basına yansıyan görüntülerle ile ilgili olarak; Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amiri görevinden alınarak hakkında idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

İKİ ŞÜPHELİYE YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

Savcılık sorguları tamamlanan şüphelilerden Hasan Sel “kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma”, “mala zarar verme” ve “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, Hüseyin Sel ise “kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma”, “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin